Pitt a zombies
Zombíci
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 27 November 2012 04:00

Trailer na zombícku apokalypsu s Bradom Pittom WORLD WAR Z.

Počas európskeho nakrúcania vysvitlo, že štáb celý čas namiesto neškodných zapečatených atráp strelných zbraní používal skutočné. Následný vpád polície na pľac. Zadržiavanie materiálu, nepríjemné opletačky so zákonom. Údajná nespokojnosť producentov s nakrúteným materiálom. Predovšetkým s finále. Následné pretáčanie. Vraj brutálne strihanie. Samozrejme s tým súvisiaca preložená premiéra z tohto roka na budúci.

Ťažko sa tomu verí pri veľkofilme ďaleko nad 100 miliónov dolárov od režiséra bondovky a s jednou z najväčších hollywoodskych hviezd súčasnosti v hlavnej úlohe (ktorá si film navyše rovno aj produkovala). Ale je to tak.

Tak či onak, máme tu trailer a nevyzerá to zle. Brad Pitt (*1963) sa predstavuje ako zarastený vlasatý novinár, ktorý sa dostáva do epicentra zombíckej celosvetovej nákazy. Zatiaľ to vyzerá ako mix SPY GAME, SOM LEGENDY a všeličoho ďalšieho.

Film vzniká na motívy knihy Maxa Brooksa, ktorú do podoby scenára adaptovali Matthew Michael Carnahan (brat Joea, režiséra tohto alebo tohto filmu) a Damon Lindelof („Nezvestní“, PROMETHEUS).

Film mimochodom spolu s USA produkuje údajne aj Malta.

Malta...

MALTA!

MALTA!!!