PREVIEW Woody vraždí zombíkov
Zombíci
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 28 Júl 2009 09:30

Trailer na zombícku komédiu ZOMBIELAND. „Moja mama vždy vravela, že raz budem v niečom dobrý, ale asi nemyslela zabíjanie zombíkov.“ Alias na koniec roka chystá Sony film o najlepšom zabití zombíka týždňa.

Woody Harrelson (NESLUŠNÝ NÁVRH, TÁTO KRAJINA NIE PRE JE STARÝCH) je frajer. Nie vždy som si to o ňom myslel, ale keď som začal zbierať informácie k jeho biografii, zmenil som názor. Koncom roka 2009 by sme mohli uvidieť jeho najnovší film, americkú drsnú zombícku akčnú čiernu komédiu ZOMBIELAND.

Woody v nej stvárni ostrého chlapa s brokovnicou, so skupinou iných postáv putujúceho naprieč Amerikou. Užívajú si vyľudnené luxusné hotely a sem tam, skôr z recesie než potreby, odstrelia hlavu najbližšiemu zombíkovi. Osobne nemám v láske kombináciu hororu s komédiou, ale dole priložený trailer vzbudzuje nemalé očakávania. Keď to raz vyšlo Britom (milovaná romerovská paródia SÚMRAK MŔTVYCH), prečo by to nevyšlo s trochou snahy, talentu a peňazí Američanom?

Samozrejme, môže to byť celé aj neskutočná kravina, ale dúfajme v lepší prípad. V pomerne neznámom hereckom obsadení narazíme ešte napríklad na Milu Kunisovú z KOPAČIEK (najnovšie postapokalyptický triler THE BOOK OF ELI) či Abigail Breslinovú (na vodu „alergická“ dcéra zo ZNAMENÍ, MALÁ MISS SUNSHINE). V na priestor bližšie nešpecifikovanej zombíckej úlohe sa má objaviť dokonca Bill Murray, ale momentálne ťažko povedať, či pôjde o cameo alebo dôležitú zápornú rolu.