Nemecký zombík
Zombíci
Napísal Ivan Kučera   
Piatok, 17 September 2010 07:00

Trailer na nemeckú zombíčinu, Rammbock.

Danny Boyle (Plytký hrob, Trainspotting, Extra život, Pláž, Sunshine) je vizionár. Určite aj pred ním sa na svete objavilo veľa hororov, v ktorých zombíci (alebo „niečo ako zombíci“) útočili nie na farme pri lese, ale vo veľkomeste. Veľký útok zombies, Deň mŕtvych...

Do roku 2002 ale boli zombíčiny odsunuté na okraj záujmu; musel prísť až Boyle (a Paul W.S. Anderson s Resident Evil, na to sa zabúda) s výborným kúskom O 28 dní... a touto masakrou vrátil zombíkov do hry. Tá vlna v podstate dodnes (!) neupadla. Naopak - miestami sa zdá, že z roka na rok silnie, ako dokazuje komerčný a dokonca kritický úspech snímok, ako sú [REC] 1 – 2 alebo Zombieland. Veľké očakávania vyvoláva tiež televízna mini-séria z produkčnej stajne Franka Darabonta The Walking Dead a úspech neveľmi dobre hodnoteného štvrtého Resident Evilu je stále dosť veľký na to, aby produkcia neohlásila piaty diel.

Do hry sa agresívne zapoja tiež Nemci s hororom s dunivým názvom RAMMBOCK. Odohráva sa v Berlíne počas zombíckej nákazy. Dej sleduje skupinku ľudí, ktorá sa snaží prežiť. Síce to podozrivo pripomína práve skvelé [REC] (skupina obyčajných ľudí ako vy, či ja, sa snaží prežiť útok brutálnych zombíkov v dôverne známom prostredí „priemerného činžiaka“), ale komu to prekáža?