Country Gwyneth
Životopisné denníky
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 16 Marec 2011 06:54

Trailer na životopisný film country speváčky s Gwyneth Paltrowovou COUNTRY STRONG.

Je to „len“ nejakých 10 rokov, čo bola Gwyneth predpovedaná obrovská budúcnosť (VEĽKÉ NÁDEJE, DOKONALÁ VRAŽDA, TALENT PÁNA RIPLEYHO, Oscar a Zlatý glóbus za ZAMILOVANÉHO SHAKESPEAREA).

Už čoskoro si ale prestala dobre vyberať scenáre (ŤAŽKO ZAMILOVANÝ) a dnes je rada, že jej Robert Downey Jr. dohodil rolu sekretárky v IRON MANOCH (Je však pravda, že ak chce, stále je dobrá - nominácia na Zlatý glóbus za DÔKAZ s Anthonym Hopkinsom).

Ona to však nevzdáva, čoho dôkazom je angažovanie v snímke COUNTRY STRONG, ktorú jej produkoval Spider-Man Tobey Maguire.

V posledných rokoch je country vo filmoch prijímané pozitívne – WALK THE LINE i CRAZY HEART priniesli svojim stvoriteľom a hereckým predstaviteľom veľa nominácií na Oscara, prípadne rovno Oscarov. Za WALK THE LINE sošku získala Reese Witherspoonová, za CRAZY HEART Jeff Bridges. Žáner „životopis“ je navyše ďalšie plus; životopisné drámy si Akadémia všíma viac. Po vyhlásení nominácií však zostala Gwyneth zrejme zaskočená: snímka bola nominovaná na jediného Oscara, aj to „len“ za najlepšiu pieseň (sošku nakoniec získalo tretie TOY STORY).