Indián Depp
Western
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 02 Január 2013 04:00

Trailer na fantasy western s Johnnym Deppom od tvorcov PIRÁTOV KARIBIKU - THE LONE RANGER.

Hoci prašné westernové fantasy komédie sú v podstate automatickou zárukou neúspechu (WILD WILD WEST, KOVBOJI A VOTRELCI, JONAH HEX), producent Jerry Bruckheimer (SKALA, CON AIR), režisér Gore Verbinski (prví traja PIRÁTI KARIBIKU + RANGO) a herec Depp (RUMOVÝ DENNÍK, TEMNÉ TIENE) sa rozhodli skúsiť nepríjemnú povesť zvrátiť. Dostali od štúdia Disney okolo 250 miliónov dolárov a do hereckej partie pribrali Helenu Bonham Carterovú (FRANKENSTEIN Kennetha Branagha, TERMINATOR SALVATION), Willima Fichtnera (QUIZ SHOW, TEMNÝ RYTIER) a Toma Wilkinsona (DO NAHA!, BATMAN ZAČÍNA).

Depp by teoreticky mal mať skôr podpornú rolu poskoka ústredného hrdinu. Toho si zahrá Arnie Hammer (SOCIÁLNA SIEŤ, J. EDGAR, SNEHULIENKA s Robertsovou). No podobne, ako v prvých PIRÁTOCH KARIBIKU, aj tu si zrejme v konečnom dôsledku hlavnú rolu ukradne práve Johnny. Ostatne, na scenári pracovali autori PIRÁTOV KARIBIKU...

Aj keď sa dlho zdalo, že film (predovšetkým kvôli monštruóznemu rozpočtu, ktorý sa nedal ani radikálnym škrtaním v scenári nijako mimoriadne zraziť dole) nevznikne, nakoniec predsa len prvá klapka padla.

Mimochodom, Depp si Indiána v minulosti už zahral – vo svojom režijnom debute BOJOVNÍK (1997).