Tarantinov Django
Western
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 13 August 2012 04:00

Trailer na western Quentina Tarantina DJANGO UNCHAINED.

Keď černošskému otrokovi Djangovi (za RAYA oscarový Jamie Foxx) boháč Candie (Leonardo DiCaprio) unesie manželku (Kerry Washingtonová) na svoju plantáž, aby sa k nej rozhodne pekne nesprával, vyráža Django na cestu pomsty. Svoje sily spojí s nemeckým lovcom odmien (Christoph Waltz – VODA PRE SLONY).

Béčkarský námet má byť poctou westernom a nakrútil ho (podľa vlastného scenára a v produkcii bratov Weinsteinovcov) kultový režisér JACKIE BROWNOVEJ alebo NEHANEBNÝCH BASTARDOV. Po krátkej dobe pôjde o ďalší westernový príspevok (SKUTOČNÁ GURÁŽ, sequel k BUTCHOVI CASSIDYMU A SUNDANCEOVI KIDOVI).

Po vyčerpávajúcich čachroch machroch s kastingom (pôvodne sa zvažovali mená ako Will Smith, Kevin Costner, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt či Kurt Russell) sa konečne začalo nakrúcať, bombastické herecké obsadenie sa ustálilo a k hlavnému triu DiCaprio, Waltz a Foxx, sa pridali typickí tarantinovskí magori, pošuci, béčkari, céčkari a VEĽMI pochybné pseudo kultové ksichty ako Don Johnson („Miami Vice“), Franco Nero (ktorý pred niekoľkými desaťročiami hral Djanga v dvoch filmoch), M.C. Gainey (CON AIR), 76-ročný Bruce Dern, Walton Goggins (PREDÁTORI), James Remar (pôvodne plánovaný Dwayne Hicks vo VOTRELCOCH), maskér a príležitostný cameo herec Tom Savini (OD SÚMRAKU DO ÚSVITU) a nesmie chýbať režisérov obľúbený Samuel L. Jackson.

Premiéra by mala byť koncom tohto roka alebo začiatkom budúceho.