Butch bez Kida
Western
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 10 Október 2011 04:00

Trailer na pokračovanie westernu BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID.

Ja som to písal. Už v auguste 2010. Ale znelo to tak šialene, že som tomu sám neveril.

Ale takmer presne na ročné výročie daného článku, pricválal trailer na sequel westernu s Paulom Newmanom a Robertom Redfordom, dotovaný Francúzmi, Španielmi, Američanmi a Bolívijčanmi (!). Režíruje Mateo Gil (scenárista ABRE LOS OJOS a režisér televízneho hororu PELÍCULAS PARA NO DORMIR: REGRESO A MOIRA) a hlavnú rolu dostal Sam Shepard (NEBESKÉ DNI, PRÍPAD PELIKÁN, SNEH PADÁ NA CÉDRE, PRÍSAHA, ČIERNY JASTRAB ZOSTRELENÝ).

Dej snímky sa bude odrážať od teórie, že v Bolívii zastrelili len Sundancea Kida, ktorého hral Redford, ktorý stále žije, kým Cassidyho Newman, ktorý v roku 2008 zomrel. Filmári vychádzajú z teórie, že Cassidymu sa podarilo utiecť a premenovať sa na Blackthorna. Pokojnú starobu ale odmietol a ako zostarnutý muž si našiel nového parťáka (Eduardo Noriega – DIPLOMOVÁ PRÁCA, DIABLOVA CHRBTICA, KAPITÁN ALATRISTE) a spolu vyrazili na ďalší kšeft.

Ďalej vo filme uvidíme Stephena Reau (INTERVIEW S UPÍROM, MICHAEL COLLINS, MÄSIARSKY UČEŇ, V AKO VENDETA). Čo si o filme myslí Redford, sa mi nepodarilo zistiť.