Ôsmy film Quentina Tarantina...
Western
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 08 September 2014 03:00

... takmer nevznikol. Prečo?

Po úspechu Divokého Djanga sa QT vrhol na svoj ďalší film. O The Hateful Eight sa toho pochopiteľne spočiatku veľa nevedelo, QT ale postupne začal fanúšikov zásobovať informáciami a situáciu tým sprehľadnil.

Najskôr ohlásil návrat Christopha Waltza, s ktorým spolupracoval v Nehanebných bastardoch a Djangovi, takže by bolo prekvapivé, ak by tentoraz k spolupráci nedošlo. Následne oznámil, že nakrúcať by sa mohlo začať v lete 2014.

V januári 2014 mu ale niekto ukradol scenár a vypustil ho von, do sveta. QT povedal, že scenár dal prečítať Michaelovi Madsenovi, Bruceovi Dernovi a Timovi Rothovi a dodal, že Roth to nebol. Treba dodať, že podľa všetkého nešlo ani tak o sabotáž niektorého z pánov (čo by tým dosiahol?), ale o to, že jeden z nich scenár dal svojmu agentovi. A ten to urobil.

Každopádne sa ukázalo, že malo ísť o historický projekt s westernovou príchuťou, ktorý by mohol baviť aj divákov, ktorým westerny veľa nehovoria. Dej sa má odohrávať niekoľko rokov po Občianskej vojne, kedy je karavána počas cesty nekompromisnou divočinou zasiahnutá snehovou víchricou. Je otázkou času, kedy sa z ľudí začne vyplavovať zlo (kanibalizmus?).

QT nahnevane vyhlásil, že v takomto stave nemá zmysel film nakrútiť a príbeh vydá ako román. Rázne vyhlásenie ale čoskoro zmietol zo stola a pripustil, že nakoniec snímku raz predsa len nakrúti. Možno.

Z „raz“ sa stalo v podstate hneď: už v lete 2014 potvrdil, že prvá klapka padne v zime a premiéra prebehne budúci rok. V polovici augusta vytvoril „oznamovací“ teaser (teda pred prvou klapkou), aby fanúšikom dal jasne najavo, že The Hateful Eight nakrúti.

............................................................................................................................

Môj spisovateľský web.

Môj FB profil.