Jeden deň Earla a Vala (Tremors)
Vraždiaca zver
Napísal Ivan Kučera   
Nedeľa, 05 Júl 2009 09:42

Dnes sa pozrieme na to, ako v niektorých častiach Ameriky majú niektorí ľudia ťažký život. A čo majú hovoriť ešte po tom, čo ich začnú žrať obrovské zmutované červy.

Ako sami vidíte, daná krajina nie je práve splneným snov pre ambicióznych mužov, z nich jeden je v najaktívnejšom veku (Val) a druhý v najzrelšom (Earl). Aj by robili, lenže čo v tejto riti?

O tom, ako sa štát správa k svojim menej schopným občanom, vypovedá už to, že Earl s Valom musia prespávať vo svojom rozmlátenom aute.

Ešte ani poriadne nevstane Slnko a naši kamaráti sú už čiperne na nohách. Deň musia začať kvalitnými raňajkami, aby vládali po zvyšok dňa pracovať. Raňajky však kvôli ich finančnému stavu pozostávajú väčšinou z praženice a fazule, ak je k tomu chleba, je to dobré ráno. Že kamarátom nechýba zmysel pre spravodlivosť, dokazuje, že ak si kvôli opici nevedia spomenúť, kto pripravil raňajky včera, strihnú si.

Val však vždy dáva to isté a tak nečudo, že prehráva.

Tak v takomto zadku musia Earl a Val makať (a za minimálnu mzdu).

Keďže nie sú manuálne najbystrejší ľuďmi na svete, občas im niečo pretečie. Doslovne. Na našej exkluzívnej fotke napríklad septik.

Sú to skrátka smoliari a tomu dopovedá aj to, že nájdu mŕtvolu na stožiari, avizujúcu, že čoskoro budú mať väčšie problémy, ako dohadovanie sa o tom, či je lepšie nájsť si modelku, alebo obyčajnú ale o to vernejšiu ženu.

Earl a Val často utekajú od problémov, priznajme si to, ale...

Ale keby vám tesne za pätami rachotilo takéto monštrum, tiež by vám nebolo všetko jedno.

Keďže Earl a Val sú pomerne... jednoduchí (ale dobrosrdeční!), často sa nechajú ošmeknúť. Napríklad o obludu, ktorá ich takmer zabila, ich za pár dolárov oberie miestny exotický šmelinár, on sám získa podstatne väčší finančný obnos za „fotografiu s netvorom“.

Earl s Valom pravdaže rozmýšľajú, ako z nepríjemnej situácie vykĺznuť živí.

Keď už sa inak nedá, spoja sa s miestnymi obyvateľmi, ktorými sú šokujúco flákači ich formátu (povedzme si to už konečne na rovinu) obvinení z prílišnej aktivity!

No povedzte, čo sú do riti toto za reči?!

Napriek výčitkám, ktoré im boli vmetené do tvárí, urobia posledný pokus na záchranu. Vlastne ani nevedia, pred čím (a koho) zachraňujú, ale tak akosi boli náhodou blízko a tak čo už.

Samozrejme je to (i bez strihania) zasa na Valovi.

Ale Earl mu drží palce a tak všetko dobre dopadne.