Godzilla útočí
Vraždiaca zver
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 28 Apríl 2014 03:00

Trailer na novú Godzillu.

Podľa všetkého na nás čaká najrealistickejšia Godzilla vôbec a to je na značku, ktorá je tu s nami od roku 1954 a číta desiatky pokračovaní, čo povedať.

O realistický prístup sa paradoxne postarali Američania, ktorí pôvodom japonskej značke teoreticky vôbec nerozumejú, čo dokázali v Emmerichovej verzii z roku 1998.

(Hoci treba rýchlo dodať, že podľa všetkého pôjde o koprodukčný projekt a druhou krajinou, podieľajúcou sa na vzniku jedného z najočakávanejších titulov roka, je práve Japonsko.)

Najväčšie zásluhy (okrem odvážnych producentov, ktorí na niečo také mali nielen peniaze, ale hlavne nervy) bude niesť režisér Gareth Edwards. Angažovali by ste vy na réžiu vysokorozpočtového trikového veľkofilmu muža, ktorý predtým nakrútil minimum filmov, pričom jeho najslávnejším bola v podstate nezávislá britská road movie za cirka 800 tisíc dolárov z roku 2010?

Práve oná road movie bola však tým dôvodom. Jednalo sa totiž o road movie z post-apokalyptickej budúcnosti, v ktorej vystupovali obrovské nebezpečné monštrá. Mne osobne sa MONSTERS príliš nepozdávali, ale zdá sa, že producenti vedeli, čo robia. Dokonca i ja som takmer presvedčený o tom, že to dopadne lepšie, ako keď dali do ruky 190 miliónov Guillermovi del Torovi.

Nová Godzilla z trailerov, fotiek a vlastne zo všetkého pôsobí realisticky. Dôraz bude skoro určite kladený na psychológiu nielen hlavných postáv, ale celej spoločnosti, ocitnúcej sa pod nadvládou gigantického a ťažko zničiteľného monštra. V snímke skoro určite bude vystupovať viacero oblúd, otázne ale je, či pôjde len o cameo, alebo výraznejšie zasiahnu do deja.

Medzinárodnému kastingu dominujú Američania Bryan Cranston, Elizabeth Olsenová a David Strathairn, Brit Aaron Taylor-Johnson, Francúzka Juliette Binocheová a Japonec Ken Watanabe. O presvedčivé počítačové stvárnenie Godzilly sa stará Andy Serkis (Gloch z PÁNA PRSTEŇOV, Cézar zo ZRODENIA PLANÉTY OPÍC).

Pôvodne bolo možné zachytiť informácie, že na scenári a produkcii sa podieľa Frank Darabont, najnovšie ho však IMDb neuvádza.