Filmy, ktorých sme sa nedočkali IV.
Triler
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 22 Jún 2015 03:00

Hory majú oči 3, Pád do tmy 3, Raimiho Spider-Man 4, Zombieland 2, Neuveriteľný Hulk 2.

Ani mega-silný Hulk nezvládne vybojovať všetky bitky sveta. Napríklad o druhý filmový spin-off bojuje od roku 2008.

Nakoľko dané filmy pochopiteľne (zatiaľ?) neexistujú, fotky k nim sú ilustračné (spravidla ide o obrázky/postery prvých častí).

............................................................................................................................

16) Hory majú oči 3

Na začiatku bol dnes už ťažšie pozerateľný nízkorozpočtový originál Wesa Cravena z roku 1977. V dnešnej dobe technicky značne zostarnutý horor pojednával o rodinke, ktorá zhavaruje uprostred púšte obývanej zmutovanými kanibalmi. Drsná snímka je pilierom hixploitationov, čo sa už nedá povedať o príšernej motorkárskej dvojke z roku 1984, tiež od Cravena. Tá všetkých vykoľajila na niekoľko desaťročí, ale keď už nebolo čo remakeovať, vybral si Francúz Alexandre Aja (Noc s nabrúsenou britvou) v roku 2006 na prerábku práve Wesov teror. Bol z toho dobrý horor aj hit a tak už o rok prišiel sequel.

Odohrával sa v rovnakom prostredí, ale nevrátila sa žiadna známa postava (dokonca ani vlčiak, ako to bolo v Cravenovej dvojke), takže išlo skôr o rip-off. Atmosféra sa vytratila a zostala len atmosféra humusu. Množstvo nechutných scén prekročilo hranicu únosnosti. Okrem nich vojenská dvojka neobsahovala nič. Napriek tomu je čudné, že sme sa trojky nedočkali – s menším rozpočtom a pre mňa za mňa idúcej rovno na DVD. Tam by si dokázala nájsť potrebných fanúšikov; Pach krvi to takto robí už dlho. Svojho času sa hovorilo, že trojka by mala byť prequel, ale zostalo pri rečiach.

............................................................................................................................

17) Pád do tmy 3

Prvý diel Neila Marshalla pokladám za jeden z najlepších hororov desaťročia, ale béčkarská dvojka urobila všetko pre to, aby sériu zabila skôr, než sa poriadne rozbehla. Ponúkla v titulnej úlohe rovnakú ženu, ako jednotka a to napriek tomu, že v nej skončila neslávne. Tvorcovia dvojky však využili (zneužili) alternatívny koniec, v ktorom sa dostala na slobodu.

Dvojka je klasika: polomŕtva žena s obrovskou traumou je nájdená ľuďmi a prevezená do nemocnice, keď sa ale organizuje záchranná misia do podzemných priestorov, stavia sa do jej čela a i skeptické postavy hlboko pod zemou zistia, že mala pravdu. Napriek tomu, že to bola blbosť, by som sa trojke nebránil. Podobne, ako v Hory majú oči 3 by stačilo znížiť rozpočet a hodiť to rovno na video. I tu trojka mala byť v skutočnosti prequel. Ak by ale išlo o bežný sequel, mohol by sa venovať istej dôležitej ľudskej postave, ktorá prišla na scénu na konci dvojky. No... uvidíme.

............................................................................................................................

18) Raimiho Spider-Man 4

Tohto sa po udalostiach posledných mesiacov zrejme nikdy nedočkáme. V Sony stavili na ľudskejšiu víziu Marca Webba (jednotka, dvojka), ale to im nevyšlo a nakoniec sa s Marvelom dohodol na vzájomnom požičiavaní si kultovej postavy. No hororový režisér bol len kúsok od toho, aby nakrútil štvorku a to napriek tomu, že trojka bola svojho času oficiálne označovaná ako záver trilógie. Peniaze sú ale veľká vec a dokážu z trilógie urobiť sériu pozostávajúcu nie z troch, ale zo štyroch titulov! Raimi bol nachystaný, nachystaní boli aj Maguire a Dunstová, hlavnou zápornou rolou mal byť „sup“ v podaní Johna Malkovicha a je možné, že by Raimi konečne odhalil „pravú“ identitu Petrovho profesora (Dylan Baker), z ktorého sa neskôr mal vykľuť jašterí Lizard.

Štvorka nevznikla, no aby štúdio neprišlo o práva, muselo sa poponáhľať s ďalším dobrodružstvom a namiesto Raimiho oslovilo mladého a sviežeho tvorcu 500 dní so Summer. Webb prekvapivo prišiel s ďalším originom, ale jeho prístup bol civilnejší a navyše sa s tým na rozdiel od Raimiho nekašľal a do filmu natvrdo obsadil nielen Lizarda, ale i Gwen a v dvojke s ňou zatočil tak, ako zatočil. Uvidíme, čo vymyslí Marvel. Prvý raz Spideyho uvidíme v Civil War po boku matadorov Iron Mana a kapitána Ameriku.

............................................................................................................................

19) Zombieland 2

Ťažko povedať, prečo k tomu doteraz nedošlo, veď jednotka mala úspech (nie iba vďaka divákom, ktorí majú panický strach z klaunov), potvrdila stabilný divácky záujem o zombies fláky a Woodymu Harrelsonovi sa postarala o pekný comeback. Do dvojky sa však nikomu príliš nechcelo. Možno na tom mala podiel zaneprázdnenosť hlavných hviezd: Woodyho a Jesseho Eisenberga. Prvý si zahral v 2012 a minulý rok mal v hre fenomenálny Temný prípad (ako herec aj ako producent), druhému sa podarilo primotať sa k uznávaným záležitostiam Sociálna sieť a Newsroom, s Woodym sa zasa stretol v Podfukároch a uvidíme ho ako Lexa Luthora v DC univerze.

Režisér Ruben Fleischer až také šťastie nemal, nakrútil zabudnutú komédiu 30 minút alebo menej a prekvapivo nudnú gangsterku Lovci gangstrov a dnes by ponuku na Zombieland 2 bral pravdepodobne všetkými desiatimi. Emma Stoneová a Abigail Breslinová sú síce pokladané za nádejné hviezdičky, ale momentálne by asi aj ony uvítali zatlačenie na pílu a Zombieland 2 by im v tom mohol pomôcť. Z dvojky by proste mohlo niečo byť: Eisenberg si raz možno čas nájde (poznáte to, ak bude dobrý scenár), Woody mimo Temného prípadu žiadne ohromné šťastie nemal (a v druhej sezóne nebude) a diváci majú stále záujem o všetko, čo súvisí so živými mŕtvymi. Šarapatu však narobil seriál od rovnakých scenáristov, ktorý bol taký zlý a neúspešný, že skončil po 30-minútovom pilote.

............................................................................................................................

20) Neuveriteľný Hulk 2

V roku 2003 nakrútil Ang Lee Hulka s Ericom Banom a bola z toho kontroverzia. Mne sa páčila, no štúdio odmietlo druhý raz riskovať a pre jeho nečinnosť sa práva nakoniec vrátili Marvelu. Ten nakrútil vlastnú verziu: v roku 2008 ju za 150 miliónov dal dokopy Louis Leterrier a do úlohy Brucea Bannera obsadil Edwarda Nortona, ktorý údajne dosť kecal do nakrúcania. Film, hoci bol od úplne iného štúdia, nadviazal na Leea a ja som ho vždy vnímal ako neoficiálny sequel, nakoľko Bruce je v Neuveriteľnom Hulkovi už hotový (čiže nesledujeme origin) a stále na úteku pred armádou. Film síce zapadol do Marvel-univerza (cameo Iron Mana, Stark Industries atď.), no dvojky sme sa dodnes nedočkali (napriek tomu, že Tim Blake Nelson na konci zmutoval pravdepodobne na budúceho Hulkovho súpera) a v Avengers bol Banner opäť pre-obsadený. Ale až vtedy sa podarilo Marvelu trafiť klinec po hlavičke a s tvárou „neškodného“ Marka Ruffala si získal zelený bitkár také sympatie, až sa znova vynorili zvesti o sequele.

Momentálne ale nič nenapovedá tomu, že by sa v dohľadných rokoch Hulk vrátil v spin-offe. Svojho času mal byť z Hulka seriál pod patronátom Guillerma del Tora, ale nič z toho nebolo. Najnovšie sme Hulka videli v Avengers 2, na ktorých konci možno áno možno nie skončil vo vesmíre a tam by sa podľa fanúšikovských teórií mal stretnúť so Strážcami Galaxie a v ich spoločnosti sa triumfálne vrátiť do Avengers 4, kde by s novými a starými členmi Avengers vybojoval definitívnu bitku s Thanosom.

............................................................................................................................

Prvý diel.

Druhý diel.

Tretí diel.

............................................................................................................................

Môj spisovateľský web.

Môj spisovateľský profil na Facebooku.