Warrior Hardy
Športové
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 21 September 2011 04:00

Trailer na športovú drámu s Tomom Hardym (POČIATOK, THE DARK KNIGHT RISES) WARRIOR.

Ďalšia boxerská dráma? Po FIGHTEROVI už nie som nadšený tak, ako v dobách série ROCKY. Tentoraz to ale nevyzerá úplne zle. Predovšetkým kvôli hercom. Navyše by údajne nemalo ísť o klasický box, na to, aby som sa k tomu vyjadril, som ale priveľký športový laik.

Tom Hardy nie je slávny, no bude. Čoraz hlasnejšie sa o ňom hovorí ako o nástupcovi Mela Gibsona v ďalšom ŠIALENOM MAXOVI, hral pomocníka Leonarda DiCapria v POČIATKU a budúci rok ho uvidíme ako Batmanovho súpera Banea. Hardy je v kurze podobne, ako Jeremy Renner; nejaký čas hrali v priemerných filmoch (MINOTAUROS), no teraz ich všetci producenti chcú mať vo svojich filmoch napriek určitej ich nevýraznosti (že by práve pre ňu?).

Pôsobivo vyzerá aj zbedačený Nick Nolte. Problematický herec s komplikovaným osobným životom ak chce, vie hrať výborne a zdá sa, že z tohto by mohla byť nominácia na Oscara. Ostatne, hercom nikdy nezabudol byť (48 HODÍN, PÁN PRÍLIVU, MYS HRÔZY, HULK, HOTEL RWANDA, TROPICKÁ BÚRKA).

Herecké trio (ktoré si zahrá otca a jeho dvoch synov) doplní Joel Edgerton, ktorý patril v KRÁĽOVSTVE ZVERSTIEV (o tom, že najväčšími mafiánmi v Austrálii sú prísne babičky nad sporákom) k jednej z minima dobrých vecí. Jeho hviezda, zdá sa, tiež vychádza: v hre má okrem WARRIORA aj takmer už dokončený prequel ku Carpenterovej VECI a mal by si hrať po boku Leonarda DiCapria (to je náhoda) v Luhrmannovej adaptácii jedného z najslávnejších amerických románov, „Veľkom Gatsbym“.