Bigelowová strelí Ládina
Špionáž
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 12 November 2012 04:00

Trailer na špionážny triler Kathryn Bigelowovej o atentáte na Usámu bin Ládina ZERO DARK THIRTY.

Bývalá manželka Jamesa Camerona a asi najznámejšia hollywoodska režisérka, Kathryn Bigelowová (MODRÁ OCEĽ, BOD ZLOMU linka, ZVLÁŠTNE DNI, K-19: STROJ NA SMRŤ), sa po SMRŤ ČAKÁ VŠADE (za ktorú získala Oscara) pustila do ďalšieho drsného filmu o mužoch v ohrození.

ZERO DARK THIRTY malo pôvodne pojednávať o bezvýslednom pátraní amerických spravodajských/tajných služieb/vojakov po teroristovi Usámovi bin Ládinovi. Počas príprav filmu ho však americká armáda nielenže vypátrala, ale rovno aj zabila (a telo hodila do mora, čo vedie k sprisahaneckým teóriám). Bigelowová teda so svojím scenáristom Markom Boalom (ktorému SMRŤ ČAKÁ VŠADE tiež priniesla Oscara) následne musela v prípravách na film začať v podstate od nuly, keďže bolo potrebné príbeh aktualizovať o zásadné zvraty. Film by teda podľa všetkého mal skončiť bin Ládinovou smrťou.

Prekvapivo si v ňom zahrá aj žena (Jessica Chastainová z TEXASKÉHO KATA), pôjde ale aj o Marka Stronga (ÚTEK ZO SIBÍRI), Joela Edgertona (nová VEC), Scotta Adkinsa (EXPENDABLES 2) a Édgara Ramíreza (HNEV TITANOV).