Zabijak Gere
Špionáž
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 10 Január 2012 04:00

Trailer na špionážny akčný triler s Richardom Gereom a Topherom Graceom THE DOUBLE.

Gere (*1949) sa z hviezdy 80-tych a sčasti aj 90-tych rokov 20. storočia (AMERICKÝ GIGOLO, DÔSTOJNÍK A GENTLEMAN) prepracoval takmer na dno diváckeho záujmu. Na rozdiel od Stevena Seagala si udržal úroveň a neklesol do video blbostí, ale rozhodne to nepripomína ani jeho dávnu hviezdnu dobu s PRETTY WOMAN a NÁVRATOM SAMMERSBYHO.

Jedno sa mu ale musí uznať. Bojuje. Tam, kde Van Damme s Dolphom Lundgrenom nakrúca tretieho a štvrtého UNIVERZÁLNEHO VOJAKA (pričom už prvý nebol zázrak), Richard Gere podpisuje zmluvy na zaujímavé projekty. I keď PRVOTNÝ STRACH, NEVERNÁ, PROROCTVO Z TEMNÔT ani PRVÝ RYTIER neboli geniálne filmy, k blbostiam mali predsa len pomerne ďaleko. ŠAKAL síce dodnes nie je žiadna sláva, ale muzikál CHICAGO bol pre zmenu hit a v nudnom NAJLEPŠOM Z BROOKLYNU bol prekvapivo zďaleka najlepší práve Gere ako depresívny policajt. HAČIKÓ – PRÍBEH PSA bol potom vyložená bomba, hoci ju dodnes skoro nikto nevidel.

Trailer na THE DOUBLE naznačuje, že sa Gere vydal v stopách Liama Neesona a jeho hitu 96 HODÍN. Ako Liam, i Gere stvárni zrelého starnúceho chlapa, ktorý sa takmer neusmieva a má tajomnú minulosť. Človek by od neho veľa akcie nečakal, no keď si ho nájdu problémy, začne šliapať na päty aj samotnému Jasonovi Bourneovi... možno.

Dobre znie aj obsadenie vedľajších rolí: Martin Sheen (APOKALYPSA, WALL STREET, MŔTVA ZÓNA, „Západné krídlo“) a predovšetkým talentovaný Topher Grace (SPIDER-MAN 3, V DOBREJ SPOLOČNOSTI, VALENTÍN, PREDÁTORI).