Akčný Soderbergh
Špionáž
Napísal Ivan Kučera   
Štvrtok, 20 Október 2011 04:00

Trailer na hviezdne obsadený (napr. Michael Douglas, Antonio Banderas či Ewan McGregor) špionážny akčný triler Stevena Soderbergha HAYWIRE.

Steven Soderbergh. Bývalý nezávislý režisér (SEX, LŽI A VIDEO alebo KAFKA), následne hviezda, v ktorej filmoch hrá polovica Hollywoodu (heist movie trilógia o Dannym Oceanovi a jeho tíme a TRAFFIC - NADVLÁDA GANGOV, za ktorý získal režisérskeho Oscara). Ide z extrému do extrému: z umelecky ladených snímok (SOLARIS z produkcie Jamesa Camerona, EROS, BUBLINA) k „tupším“ látkam (ZAKÁZANÉ OVOCIE), prípadne v jednom roku režíruje dva filmy a nasleduje obdobie, počas ktorého celé roky neurobí NIČ.

HAYWIRE bude akčný triler, ktorý by bol schopný nakrútiť najbližší unudený rutinér (ako dokázal hit SALT s Angelinou Jolieovou). To nejde dokopy s tým, že Soderbergh patril svojho času k najvýznamnejším americkým nezávislým filmárom.

Navyše, titul prichádza do kín v rovnakom roku, ako Soderberghova NÁKAZA.

Trailer na údajne len 25-miliónový HAYWIRE pripomína bourneovskú trilógiu: Špičkovo vycvičený americký zabijak (ibaže tentokrát nie Matt Damon, ale zatiaľ prakticky neznáma ani nie 30-ročná Gina Caranoová) v službách tajných vládnych zložiek, sa vymkne spod kontroly. Je nutné okamžite ho zlikvidovať. Realistické súboje, atraktívne špionážne pozadie a hviezda v každej druhej úlohe (Bill Paxton, Channing Tatum, Michael Fassbender).