Štvrtý Pach krvi
Slasher
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 25 Október 2011 04:00

Trailer na PACH KRVI 4.

Tak predsa je to tu. Po extra mizernej dvojke a o čosi lepšej (ale stále skoro za nič stojacej) trojke, sa totiž zdalo, že kanibalská séria z lesov Západnej Virgínie skončila.

Keďže je ale značka s úderným názvom P-A-C-H K-R-V-I (odštartovaná v roku 2003) stále relatívne dostatočne zvučná, producenti ju nemienia pochovať. Dvojnásobne, ak pobehovanie netalentovaných 30-ročných hercov po nočných lesoch nestojí žiadny veľký majetok a znudení hororoví fanúšikovia si ďalší diel pozrú už len preto, aby sa menej nudili.

PACH KRVI 4 sa paradoxne nebude odohrávať v letných lesoch, ale v budove zasneženého bývalého blázinca. V jeho vyrabovaných temných chodbách sa pred chladom ukryje skupinka ľudí, ktorých čoskoro nenapadne krvilačný Mrázik, ale zmutovaní kanibali. Na Oscara to nebude, ale po odľahčenej dvojke a trojke to vyzerá skôr na návrat k predsa len o čosi temnejšej atmosfére prvej časti (alebo na kópiu nórskeho slasheru FRITT WILT/2006).

Film bohužiaľ nakrútil Declan O'Brien, režisér trojky a expert na špičkové tituly; vrchol dosiahol televíznym hororom s Ericom Robertsom SHARKOPUS o chobotnicovom žralokovi, mnohí ale nedajú dopustiť ani na jeho KYKLOPA, tiež s Robertsom.