Tajomná Amazonka
Seriály
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 24 Január 2012 04:00

Trailer na mysteriózny seriál „The River“ od Orena Peliho (PARANORMAL ACTIVITY) a Stevena Spielberga (JURSKÝ PARK).

Trailer je úžasný. Nielenže ak by som mal 12, videl by som v ňom zhmotnenie svojich chlapčenských dobrodružných snov. Vidím ich tam i dnes, o takmer 20 rokov neskôr. Trailerová atmosféra pripomína seriálové („Amazonka“ Petra Benchleyho, „Nezvestní“ J.J. Abramsa) a filmové projekty (prvú ANAKONDU, úvod ARACHNOFÓBIE). Ak má divák v láske exotiku, dobrodružstvo, horor, napätie, prírodu a prekvapenia, musí sa tešiť.

Americký seriál „The River“ pojednáva o mužovi (Bruce Greenwood – HLBOČINA, Abramsov STAR TREK), ktorý sa stratí v Amazonke, ktorá ešte aj v roku 2012 patrí k miestam, na ktorých je lepšie sa nestratiť. Jeho rodina verí, že stále žije a tak si prenajme loď a vyrazí na vlastnú päsť do neznámej divočiny, kde sú anakondy ešte tým nevinnejším spôsobom, ako umrieť a nikdy nebyť nájdený.

Seriál z producentskej stoličky istí vynálezca úspešnej hororovej série PARANORMAL ACTIVITY Oren Peli, ktorý prišiel s námetom a ktorý sa v poslednom čase začína prejavovať ako nie úplne nezaujímavý producent (INSIDIOUS, PARANORMAL ACTIVITY 2). S ambicióznym projektom mu (ako šéf výroby) pomohol oscarový Steven Spielberg. Tak poďte. V srdci Amazonky číha nepredstaviteľné tajomstvo.