Seriálový Hannibal Lecter
Seriály
Napísal Ivan Kučera   
Štvrtok, 04 Apríl 2013 04:00

Trailer na seriál s Hannibalom Lecterom, ktorého si zahrá Dán Mads Mikkelsen.

Postava renomovaného psychiatra, sčítaného muža, noblesného gentlemana, pôžitkára so záľubou v drahých vínach a hľuzovkách, sériového vraha a kanibala, sa na plátnach kín prvý raz objavila vo filme Michaela Manna z roku 1986 LOVEC ĽUDÍ, kde ho hral Brian Cox.

Skutočný boom ale Lecter zaznamenal až v trháku MLČANIE JAHNIAT (1991), kde ho kultovo hral Anthony Hopkins a nahrávala mu Jodie Fosterová. Tá sa do dvojky (HANNIBAL/2001) odmietla vrátiť, ale vôbec to neprekážalo, lebo režisér Ridley Scott nám ponúkol dávku brutálneho násilia, aká sa v 90-miliónovom filme nevidí často...

Nasledoval zbytočný prequel (a zároveň čiastočný remake LOVCA ĽUDÍ) ČERVENÝ DRAK opäť s Hopkinsom. Ten sa ale už v nasledujúcom ďalšom prequele (ktorý išiel ešte hlbšie do Hannibalovej minulosti) z roku 2007 logicky neobjavil.

Neobjaví sa ani v tohtoročnom seriáli „Hannibal“. Ten bude sledovať vyšetrovanie agenta FBI a experta na sériových vrahov Willa Grahama (Hugh Dancy zo ZÁKLADNÉHO INŠTINKTU 2) a čiastočne aj jeho šéfa Crawforda (Laurence Fishburne - APOKALYPSA, MATRIXY, TAJOMNÁ RIEKA), ako spolupracujú s uznávaným psychiatrom Hannibalom Lecterom, pričom o jeho hrôzostrašnom tajomstve samozrejme ešte vôbec netušia. Môže sa zdať, že je šialené predpokladať úspech u seriálu, ktorého hlavným hrdinom má byť zvrátená vraždiaca beštia... ale taký „Dexter“ vzniká už od roku 2006...

Lectera si zahrá Mads Mikkelsen, ktorý okrem viacerých európskych drám zaujal v komerčnej úlohe zlosyna v hite CASINO ROYALE a kvôli Lecterovi odmietol dvojku THORA. Zatiaľ sa nevie, či seriál skončí otvorene alebo polapením Lectera a jeho posadením do blázinca, v ktorom ho o roky neskôr navštívi Clarice Starlingová.

Zaujímavosťou je, že tento rok mal premiéru aj ďalší seriál s legendárnou filmovou psychopatickou postavou.

Ešte by som pre fanúšikov pripomenul, že:

1) Postava Willa Grahama bola už v LOVCOVI ĽUDÍ (kde ho hral William Petersen) a ČERVENOM DRAKOVI (Edward Norton).

2) Jeho šéfa Jacka Crawforda sme videli už v LOVCOVI ĽUDÍ (Dennis Farina), MLČANÍ JAHNIAT (Scott Glenn, tam ale šéfoval Starlingovej) a ČERVENOM DRAKOVI (Harvey Keitel).