Will a Shy stroskotali
Sci-fi
Napísal Ivan Kučera   
Štvrtok, 10 Január 2013 04:00

Trailer na sci-fi režiséra ŠIESTEHO ZMYSLU s Willom a Jadenom Smithovcami.

Dej nového filmu amerického režiséra, scenáristu, producenta a herca indického pôvodu M. Nighta Shyamalana (ďalej napr. VYVOLENÝ, ZNAMENIA, OSADA, DÁMA VO VODE, UDALOSŤ alebo POSLEDNÝ VLÁDCA VETRA) AFTER EARTH je umiestnený do vzdialenej budúcnosti, keď muž a jeho syn (oholený Will Smith a jeho syn Jaden, spolu hrali už v ŠŤASTÍ NA DOSAH) stroskotajú na Zemi. Tú dávno neobývajú ľudia, ale zvieratá. Všade samá nebezpečná divočina, v ktorej im hrozí smrť na každom kroku.

Shyamalan už dávno nepredstavuje komerčnú istotu. Povesť, ktorú mu získali trháky ŠIESTY ZMYSEL a ZNAMENIA, je dávno preč. Napriek tomu je šanca, že minimálne po finančnej stránke dopadne AFTER EARTH nadpriemerne. Will Smith je známy tým, že hrá málo, keď už si ale niečo vyberie, spravidla je to trhák. AFTER EARTH zároveň produkuje.

Jedná sa mimochodom o Shyamalanov prvý film od roku 1992 (teda od jeho celovečerného režijného debutu), ku ktorému si nepísal scenár sám. Spojil sily so Stephenom Gaghanom (Oscar za scenár k TRAFFICU – NADVLÁDE GANGOV) a Garym Whittaom (smiešna post-apokalypsa s Denzelom Washingtonom KNIHA PREŽITIA).