Marsový Avatar
Sci-fi
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 27 Február 2012 04:00

Trailer na fantasy sci-fi dobrodružstvo JOHN CARTER.

Zápletku kedysi vymyslel spisovateľ Edgar Rice Burroughs, autor Tarzana. Príbeh je o pozemskom vojakovi Johnovi Carterovi (Taylor Kitsch, Gambit z X-MEN ORIGINS: WOLVERINE, bude mať tento rok v hre ešte rolu vojaka v BATTLESHIP), ktorý sa dostane na planétu Mars. Na nej sa, podobne ako v AVATAROVI, bijú desiatky sci-fi a fantasy motívov.

Ochudobnení nebudeme o dych vyrážajúce prírodné a architektonické scenérie, monumentálne zrážky gigantických armád, holohlavého zlosyna (Mark Strong – ÚTEK ZO SIBÍRI, KICK-ASS, ROBIN HOOD), čestného štíhleho svalnatého mladíka s dlhými vlasmi a nesmie chýbať románik s atraktívnou mimozemšťankou (ktorá vyzerá ako pozemšťanka), veľa digitálnych postáv (dabovaných slávnymi hercami - Willem Dafoe) a otvorený koniec pre prípad komerčného úspechu.

Scenár napísal Michael Chabon (SKVELÍ CHLAPCI, SPIDER-MAN 2), rozpočet je monštruózny (zdroje sa rozchádzajú medzi 250 až 300 miliónov dolárov, niektorí hovoria dokonca ešte o podstatne vyššom čísle) a režíruje Andrew Stanton. Ten sa preslávil pixarovskými hitmi ŽIVOT CHROBÁKA, HĽADA SA NEMO a WALL-E, doteraz ale nenakrútil žiadny hraný celovečerný film a JOHN CARTER je teda v tomto smere jeho debutom. Preto je výsledok otázny (každopádne, minuloročnú štvrtú MISSION: IMPOSSIBLE tiež režíroval pixarovec a vôbec to nedopadlo zle).