Úsvit Planéty opíc
Sci-fi
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 07 Máj 2014 03:00

Trailer na návrat opíc.

ZRODENIE PLANÉTY OPÍC (2011) bolo označené ako prequel slávnej série, ale každý, kto ju poznal, vedel, že to nie je tak úplne pravda. Vízia Ruperta Wyatta dosť zásadne odporovala faktom z predchádzajúcich častí (viac o problematike).

Tak či onak, z filmu, ktorý trpel výraznými zákulisnými problémami (Franco a jeho frajerka mali v pôvodnej verzii zomrieť, nakoniec ale prežili pre prípadný sequel, v ktorom ale paradoxne nakoniec tak či tak nie sú...), sa nakoniec prekvapivo stal hit. Štúdio sa vrhlo na vznik dvojky, aby mohla byť premiéra čo najskôr. To bol však problém – Wyattovi sa zdalo, že za krátky čas nemôže vzniknúť dostatočná kvalita a tak z projektu odstúpil a nahradil ho Matt Reeves (CLOVERFIELD).

Franco sa nevráti, vrátia sa ale opice v čele s Cézarom v podaní glochovského Andyho Serkisa. Dej dvojky sa bude odohrávať niekoľko rokov po jednotke, kedy je podstatná časť ľudstva vyhubená. Prekvapivo sa o to nepostarali ani tak opice, ako skôr vírus, ktorý sa na konci záverečných titulkov predchádzajúcej časti „úspešne“ rozšíril do celého sveta.

Zopár ľudí každopádne určite uvidíme – menovite predovšetkým Garyho Oldmana, Jasona Clarkea a Keri Russellovú. Clarkea budúci rok (ak nedôjde k odkladu premiéry) uvidíme ako Johna Connora v T5.