Svadobný [REC]
Satanské horory 666
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 29 Február 2012 04:00

Trailer na tretiu satanskú zombíčinu španielskej série [REC] s podtitulom GÉNESIS.

Text obsahuje mierne spoilery.

V roku 2007 nakrútili Španieli Paco Plaza (DRUHÉ MENO PATRÍ PREKLIATYM) a predovšetkým Jaume Balagueró (TEMNOTA s Annou Paquinovou) činžiakový krvák [REC], ktorý sa dlho tváril ako zombíčina, aby sa na konci zmenil na satanský horor. O dva roky pridali vydarenú dvojku a následne sa rozdelili, aby každý oddelene nakrútil ešte po jednej časti. Výsledkom má byť teda spolu štvordielna séria.

Prvý prišiel pod skalpel menej talentovaný Plaza. Jeho príspevok do série [REC]: GÉNESIS uvidíme tento rok. Štvrtý zárez do série Balagueró zrejme predstaví budúci rok, ale nie je to isté. No pozor, Plaza v skutočnosti nenakrúca trojku, ale prequel. Balagueróv diel naopak bude pokračovať tam, kde skončil druhý diel, teda pôjde o typický sequel. Čiže jeho štvorka bude v skutočnosti trojka a Pazova trojka bude v skutočnosti nula (prequel)

Napriek tomu, že sa sériu pokúsili zničiť Američania zbytočným remakeom a nešťastným letiskovým pokračovaním, španielske časti majú medzi hororovými fanúšikmi silný cveng. Otázkou je, ako prijmú Plazov príspevok do série, keďže má do značnej miery upustiť od konceptu prvých dvoch dielov (nebude sa odohrávať v činžiaku, namiesto policajtov budú hrdinami svadobčania a podľa všetkého nebude nakrútený v štýle „domácej kamery“).