Posledný [REC]
Satanské horory 666
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 20 Máj 2014 03:00

Trailer na posledný diel hispánskej satansko-zombies série.

Séria [REC] vinou smiešne doslovného amerického remakeu, béčkarského sequelu a priemernej hispánskej trojky utrpela, ale napriek tomu sú prvé dva diely (recenzia druhého) v podstate hororové klasiky. Trojku pravdepodobne zničilo, že sa jej réžie chopila len polovica režisérskeho dua jednotky a dvojky Paco Plaza, kým Jaume Balagueró zostal len čosi ako odborný konzultant a radšej pracoval na svojom voyeuristickom trileri KÝM SPÍŠ. Už dávno sa však vedelo, že sa k sérii vráti. A ten čas práve nastal.

[REC] 4: APOCALIPSIS bude záverom série a dej sa presunie z činžiaku na loď. Svadobná trojka na predchádzajúce diely nadväzovala len symbolicky. V zásade išlo o prequel, ktorý sa ale od určitej chvíle odohrával regulárne popri udalostiach jednotky a dvojky. Pritom ale nemal žiadnu postavu z nich. Do štvorky sa vracia novinárka z prvých dvoch dielov Ángela v podaní Manuely Velascoovej. Réžie sa chopil Balagueró, pričom Plaza údajne nezostal ani ako producent (aspoň momentálne ho IMDb neuvádza).

V pôvodných predstavách (viď. názov) malo ísť o podstatne apokalyptickejšie dielo, nakoniec ale – možno kvôli nižšiemu rozpočtu - zostaneme iba na lodi. Hoci... ktovie. „Celosvetové“ infekčné finále teoreticky vylúčené nie je. Len nám z neho tvorcovia v traileri neukázali ani sekundu...