Tak predsa - Evil Dead remake
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 11 December 2012 04:00

Trailer na remake EVIL DEAD.

V roku 1981 nakrútil americký začínajúci režisér Sam Raimi lesný horor EVIL DEAD (alias SMRTEĽNÉ ZLO), ktorý je pokladaný za pilier žánru. Mladý Raimi v roku 1987 pridal dvojku a päť rokov nato záver trilógie (známy pod názvom ARMÁDA TEMNÔT). Jednotlivé diely sa od seba pomerne výrazne líšili atmosférou. Prvý diel bol vážny horor, druhý výrazne skombinovaný s čiernou komédiou a trojka bola fantasy. Ale vo všetkých hral Raimiho kamarát Bruce Campbell.

O remakeu prvej časti sa v Hollywoode hovorí X rokov, no zostávalo len pri rečiach (prípadne kópiách: CABIN FEVER, CHATA V HORÁCH). Nakoniec ale k nemu predsa len došlo. Na režisérsku stoličku sa posadil neznámy a nepredvídateľný (čo môže filmu zrejme len prospieť) Uruguajčan Fede Alvarez. Fede by sa mal podieľať i na scenári, s ktorým mu údajne pomáhal aj Raimi osobne. A na výpomoc si zavolali za JUNO oscarovú Diablo Codyovú.

Raimi a Campbell (ktorý v remakeu podľa všetkého nedostane ani cameo) sa zároveň podieľajú na produkcii. Z traileru to vyzerá na menej srandy a viac vážnosti. Doba sa ale zmenila a vidieť to aj na rozpočte. Kým Raimiho originál nestál ani 400-tisíc dolárov, remake dostal cca 15 miliónov.