Lesná mama
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 08 Október 2012 04:00

Trailer na španielsko-kanadský lesný horor z produkcie Guillerma del Tora MAMA. Článok obsahuje tiež krátkometrážny film, podľa ktorého snímka vznikla.

Je pravda, že Mexičan del Toro (*1964) sa ako producent občas mýli (skôr čudné než vydarené veci SPLICE a NEBOJTE SA TMY), prípadne produkuje niečo, čo sa k nemu príliš nehodí (KOCÚR V ČIŽMÁCH!). V zásade sa ale dá povedať, že čo si režisér PRINCA BEZ KRÁĽOVSTVA, FAUNOVHO LABYRINTU alebo oboch HELLBOYOV vezme pod producentskú záštitu, stojí za videnie (výborný SIROTINEC, vynikajúce LOS OJOS DE JULIA). Hoci práve dokončuje sci-fi veľkofilm PACIFIC RIM, ktorý uvidíme budúci rok, našiel si čas aj na produkovanie malého hororu MAMA.

Múdro vsadil na neznámeho režiséra a scenáristu Andresa Muschiettiho, ktorý sa rozhodol nakrútiť celovečernú verziu vlastného krátkometrážneho hororu MAMÁ z roku 2008. Tu je:

Hoci fanúšikovia kraťasu nevedia, či sa podarí jeho celistvú atmosféru a nie príliš komplikovaný dej kvalitne previesť do celovečernej minutáže, zdá sa, že by to nemuselo byť nemožné. Del Toro ako producent je (takmer) zárukou istoty, neopozeraný režisér môže pozitívne prekvapiť a z traileru cítiť nielen talent a chuť experimentovať s hororom, ale aj dobré herecké výkony detských i detí i dospelých a tiesnivú atmosféru obrovských ponurých lesov. Tu je trailer: