Stoneov syn v blázinci
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Štvrtok, 13 September 2012 04:00

Trailer na GREYSTONE PARK, „kamerový“ horor od syna Olivera Stonea (ČATA) o bývalom blázinci.

Kontroverzní americkí/kanadskí režiséri David Lynch, David Cronenberg a Oliver Stone síce ešte žijú, ale určite nemladnú a postupne sa o slovo hlásia skôr už ich potomkovia, než ich filmy, ktoré, snáď len s výnimkou Cronenberga, nie sú také super, ako pred desaťročiami (Oliver Stone zatiaľ poslednýkrát nezaujal týmto).

Ich potomkovia nielenže nakrúcajú filmy, ale nie sú to žiadne rodinné komédie, ale práca, z ktorej by ich rodičia mohli/mali mať radosť. Úchylné trilery a horory. Od Lynchovej dcéry Jennifer Chambers Lynchovej sme mohli vidieť indicko-americký hadí horor HISSS, od mladého Cronenberga uvidíme hororový triler s Malcolmom McDowellom a je tu aj mladý Sean Stone (*1984) so svojím GREYSTONE PARK (pôvodne SECRETSTONE resp. GREYSTONE).

GREYSTONE PARK podozrivo pripomína GRAVE ENCOUNTERS (ktorého dvojka by mala ísť tento rok rovno na video) a sčasti SESSION 9 s Davidom Carusom. Skupinka mladých amatérskych filmárov vyráža preskúmať opustený gigantický niekdajší blázinec, v ktorom vraj straší. Rovnaká zostala dokonca aj metóda nakrúcania, tzv. found footage („kamerové“ horory – viď. ZÁHADA BLAIR WITCH).

Tentokrát to bude iné v tom, že pocit autenticity bude navodzovaný ešte rafinovanejšie, keďže mladý Sean Stone si vo filme rovno aj zahrá a to postavu menom Sean (aj ostatní herci majú rovnaké krstné mená, ako v občianskom).