Diabol z New Jersey
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 10 September 2012 04:00

Trailer na lesný horor THE BARRENS od režiséra série SAW.

Hoci sme od režiséra Darrena Lynna Bousmana videli nezmyselne krvavú druhú, tretiu a štvrtú SAW (alebo tromácky remake DŇA MATIEK, REPO: GENETICKÚ OPERU! či 11-11-11), jeho nový film síce zasa bude horor, ale podľa všetkého staví skôr na atmosféru, než gore.

I tak sa každopádne neočakáva až taká premena krvavého režiséra na atmosférického, ako u jeho sawáckeho kolegu Jamesa Wana (ktorý po prvej SAW nakrútil nekrvavé horory ZLOVESTNÉ TICHO a INSIDIOUS).

THE BARRENS bude pojednávať o tzv. „Diablovi z New Jersey“. Nepôjde o vymetanie diabla/posadnutosť démonom, ale o niekoľko storočí starú legendu z amerického štátu New Jersey, ktorá pripomína inú legendu lesov Severnej Ameriky a to tzv. Veľkú labu (viď. „Harry a Hendersonovci“). Diabol z New Jersey je údajne čosi ako smrteľne nebezpečný lietajúci somár, žerúci ľudí. Samozrejme ho videli stovky očitých svedkov a samozrejme o jeho existencii neexistuje žiadny poriadny dôkaz.

O tomto záhadnom monštre (resp. o rodine, ktorá sa vyberie stanovať do lesov okolo New Jersey a tam...) má pojednávať Darrenov nový film, ku ktorému si zároveň napísal scenár.