Šimizu v lietadle
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 19 Marec 2012 04:00

Trailer na lietadlový (zrejme duchársky) horor 7500 (od japonského režiséra série NENÁVISŤ alias JU-ON alias THE GRUDGE).

Šimizu sa preslávil tým, že za posledných 12 rokov nakrútil 6 dielov hororovej série NENÁVISŤ. Najskôr to bol video diel pre japonský trh (v roku 2000), následne japonská video dvojka (tiež 2000), v roku 2003 uviedol ďalšie dve časti (už určené do ázijských kín), v roku 2004 ho producent Sam Raimi dotiahol do Ameriky nakrútiť remake so Sarah Michelle Gellarovou v titulnej úlohe a o dva roky neskôr Šimizu režíroval dvojku amerického remakeu. Popritom síce nakrúcal aj iné filmy, ale hororoví fanúšikovia o ne neprejavili žiadny záujem. Bude 7500 žánrový zázrak, alebo ďalší dôkaz o Takašiho „jedno-použiteľnosti“?

O deji americko-japonskej snímky sa toho veľa nevie a to napriek existencii traileru. Vie sa snáď iba to, že príbeh sa bude odohrávať na palube lietadla č. 7500 (teda odtiaľ čudný názov) na trase USA - Japonsko. Tu sa americkí i japonskí cestujúci, piloti a personál, stávajú účastníkmi nadprirodzených a zrejme smrteľne nebezpečných úkazov.

Scenárista Craig Rosenberg v minulosti napísal napr. heist movie s Pierceom Brosnanom PO ZÁPADE SLNKA alebo horor s Emily Browningovou PRÍBEH DVOCH SESTIER. Z neveľmi známeho hereckého obsadenia vykúka Leslie Bibbová (IRON MAN 2), Scout Taylor-Comptonová (Zombieho HALLOWEENY) a Amy Smartovú (time travel OSUDOVÝ DOTYK).