Horor na jeden záber
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 12 Marec 2012 04:00

Trailer na horor „na jeden záber“ SILENT HOUSE (od režiséra žraločieho OTVORENÉHO MORA).

V roku 2010 v Uruguaji (!) režíroval Gustavo Hernández horor LA CASA MUDA o otcovi a dcére, ktorých v strašidelnom opustenom lesnom dome ohrozuje hrôzostrašné zlo. Hoci je film pomerne nový, nepoznajú ho ani mnohí hororoví fanúšikovia. Je zaujímavý tým, že údajne vznikol na jeden záber. Táto reklama je diskutabilná už od čias Hitchcockovho trileru ROPE (u nás pod čudným prekladom POVRAZ), ktorý tiež údajne vznikol na jeden záber (asi ani „technickému“ laikovi netreba vysvetľovať, že nakrútiť bez JEDINÉHO strihu CELOVEČERNÝ film je takmer nereálne), no v skutočnosti obsahoval zopár nepostrehnuteľných spôsobov, v ktorých sa strihalo, takže film určite na jeden jediný záber nevznikol. Iba tak vyzeral. Každopádne, strihov bolo (prehnane povedané) o 99% menej, ako u bežného „normálneho“ filmu.

Tak či onak, LA CASA MUDA divákov lákal práve na toto. Minulý rok sa rozhodol nakrútiť jeho remake Američan Chris Kentis, režisér jedného z najrealistickejších žraločích hororov vôbec, OTVORENÉHO MORA (2003), ktoré mu produkovala (a na kamere sa podieľala) Laura Lauová. Tá mu nielenže produkovala aj SILENT HOUSE, ale sa na ňom údajne podieľala aj ako spolu-režisérka.

Premiéra by mala byť tento rok. Kentisovo spracovanie bude rovnako komorné a extrémistické (= tiež sa bude tváriť, že je bez strihu) a v hlavnej úlohe uvidíme Elizabeth Olsenovú. Je vám priezvisko povedomé? Možno tomu neuveríte, ale jedná sa o mladšiu sestru dvojčiat Olsenových (sitkom „Plný dom“).