Trojka Hostelu
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 20 December 2011 04:00

Trailer na tretí HOSTEL.

Keď v roku 2005 Eli Roth (2005) nakrútil HOSTEL, bol to na Slovensku najkontroverznejší film od roku 1999 (kedy dal Dušan Rapoš nový význam slovám „peklo pre diváka“ treťou FONTÁNOU PRE ZUZANU), pretože Bratislavu ukázal ako nevábne hnilé mesto, v ktorom amerických turistov zaživa pitve Takaši Miike a zasvinenými uličkami sa rútia smrteľne nebezpečné detské rómske gangy, ktoré za balíček žuvačiek urobia čokoľvek.

Druhý diel (2007) bol už podstatne nenápadnejší a nepomohla mu ani odvážna účasť Milana Kňažka. Od tretieho dielu dal Roth ruky preč a prevzal ho producent prvých dvoch dielov, Scott Spiegel (inak režisér OD SÚMRAKU DO ÚSVITU 2 a scenárista Raimiho SMRTEĽNÉHO ZLA 2). Eli nebude prekvapivo ani len produkovať, zato vo filme uvidíme talentovaného nemeckého herca Thomasa Kretschmanna (PIANISTA, KING KONG, WANTED, mini-séria MORSKÝ VLK, VALKÝRA).

To je ale, čo sa známych mien týka, všetko a tomu, že sa tretí HOSTEL prepadne do žumpy diváckeho nezáujmu napovedá nielen neoriginálny scenár (skupina mladých ľudí je v Las Vegas zabíjaná znudenými milionármi), ale i prekvapivá zmena vražednej lokality (hrôzostrašné tajuplné Slovensko vystriedalo nudné americké Las Vegas), za zmienku nestojaci rozpočet, takmer nulová reklamná kampaň (že sa film vôbec nakrúca a bude mať premiéru v decembri 2011, som sa dozvedel v polovici októbra 2011) a fakt, že je od samého začiatku určený na DVD/Blue-ray distribúciu.