Clive v horore
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 14 December 2011 04:00

Trailer na horor s Cliveom Owenom INTRUDERS.

Strach z tmy patrí medzi najvďačnejšie hororové témy. V tme všelikomu všeličo prejde (alebo si to aspoň myslí), v tme sa všeličo stratí, tma je tajomná, je v nej ukryté niečo pudové a živočíšne. Niečo, čoho sme sa báli, keď ešte naši predkovia žili v jaskyniach uprostred lesov.

Akousi „esenciou zlej tmy“ bola napríklad poviedka Stephena Kinga „Bubák“, Balagueróva TEMNOTA s Annou Paquinovou, v roku 2005 nevydarený BOOGEYMAN a tento rok NEBOJTE SA TMY z produkcie Guillerma del Tora a INTRUDERS - atmosférou tak trocha evokujúci ducharinu Jamesa Wana INSIDIOUS.

Hlavnú rolu si zahrá striedavo charizmatický (POTOMKOVIA ĽUDÍ) a striedavo na nevydržanie (VYKOĽAJENÍ) Clive Owen. Bude hrať otca detí, ktoré vo svojich izbách počas nocí bojujú o holý život... ohrozuje ich totiž tma... či skôr desivé veci, v nej ukryté. Veci, ktorým dospelí dávno neveria. Ale mali by.

Hoci námet neznie zle a traileru nemožno uprieť svetlé (či skôr temné) momenty, pravdou je, že to celé neznie práve dva razy originálne. Matne sa javiaci priemer (za cirka 13 miliónov dolárov) by mohol vylepšiť mladý nemecký herec Daniel Brühl (GOOD BYE, LENIN!, BOURNOVO ULTIMÁTUM, DÁMY V ROKOCH s Judy Denchovou, Delpyovej BÁTORYČKA: KRVAVÁ GRÓFKA, NEHANEBNÍ BASTARDI) a španielsky režisér Juan Carlos Fresnadillo (INTACTO, O 28 TÝŽDŇOV).