Zasa Carpenter
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 03 Máj 2011 16:25

Trailer na nový horor Johna Carpentera THE WARD.

Carpenter patrí s Wesom Cravenom či Steveom Minerom k najlegendárnejším slasher režisérom 70. a 80. rokov.

V deväťdesiatych mal ale režisér HALLOWEENU, HMLY a VLÁDCU TEMNÔT smolu a nakrútil sériu spotených fušiek, na ktoré sa nedalo pozerať (MESTO PREKLIATYCH, DUCHOVIA MARSU). Prípadne sa topili v nepochopiteľných scenároch (ŠIALENSTVO).

Napriek tomu to tento rok 63-ročný muž nielenže nevzdal, ale po sérii frašiek mu stále bol niekto ochotný zaplatiť ďalší kus.

Tentokrát by malo ísť o nízkorozpočtový atmosférický horor o babe (Amber Heardová – ZOMBIELAND) v blázinci. Čo presne ju bude v nočných chodbách prenasledovať, sa príliš nevie (hovorí sa o duchovi). Isté je, že by to mal byť horor a v podporných rolách uvidíme viaceré vychádzajúce dievčenské hviezdičky (Danielle Panabakerová z PIATKU TRINÁSTEHO a THE CRAZIES).

Pôvodne sa pritom mal Carpenter vrhnúť na drsný väzenský triler s Nicolasom Cageom RIOT.

Skromne sa javiaci film zrejme nebude žiadnou udalosťou, mohol by ale byť poctivým napravením pošramotenej reputácie muža, ktorého najlepším filmom 90. rokov boli priemerní UPÍRI s Jamesom Woodsom.

Navyše by mu práca na filme mohla pomôcť zahnať pachuť v ústach po tom, čo štúdio odmietlo jeho návrhy na VEC 2, úplne ho odstavilo bokom a momentálne úspešne finišuje s post-produkčnými prácami na očakávaný prequel s úplne iným režisérom.