Clintov horor
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 16 November 2010 17:10

Trailer na mysteriózny triler Clinta Eastwooda s Mattom Damonom, Hereafter.

Ak to budeme brať len za posledné roky, Eastwood nakrútil snímky Invictus, Gran Torino, Výmena, Listy z Iwo Jima, Zástavy našich otcov, Million Dollar Baby a Tajomnú rieku. Čo sú filmy, ktoré filmová kritika mierne povedané DOSŤ UZNÁVA. Legenda westernov, ktorá bola kritikou vždy obviňovaná zo „stále rovnakého hereckého výrazu“, sa lepšie ako Megatron pretransformovala z kultového (ale neveľmi zaujímavého) „dramatického“ herca vo váženého režiséra. Gran Torino bol údajne posledný film, v ktorom sa Eastwood objavil ako herec; odteraz mieni už iba režírovať. Pokým nepadne. Tak to najlepší režiséri robia. Umierajú počas nakrúcania.

Za svoj zatiaľ posledný film (ale už chystá životopis riaditeľa FBI Hoovera s Leonardom DiCapriom) si zvolil snímku, ktorú producenti Frank Marshall (Šiesty zmysel) a Kathleen Kennedyová (E.T. - Mimozemšťan), ktorým s produkciou okrem Eastwooda pomáhal aj scenárista snímky Peter Morgan (zatiaľ dve nominácie na Oscara – za Kráľovnú a Duel Frost/Nixon), avizovali ako „niečo ako Šiesty zmysel“.

Z dole uvedeného traileru nie je nikto múdry. Eastwood efektne stavia vedľa seba jeden záber za druhým a v ústrednej úlohe mu to istí Damon, s ktorým sa stretol už v troška nudnom Invictuse.

Hrdinom má byť „médium“ (Damon), ktoré vie komunikovať so záhrobím. Jeho protipólom (potenciálnou láskou?) bude mladá žena (Belgičanka Cécile De Franceová - Noc s nabrúsenou britvou).