PREVIEW Cabin Fever 2
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 09 Február 2010 07:35

Keď uvážime, čo sa z neho vinou priemerných Hostelov (v produkcii veľkého QT) stalo, zdá sa situácia z roku 2002 byť neuveriteľnou. Vtedy sa scéne z nezávislej studne vyštveral za pár babiek spichnutý krvák...

...Cabin Fever (u nás inteligentne premenovaný na Smrtonosný výlet). Nízkorozpočtová kombinácia slasheru, hixploitationu a čosi ako infekčného hororu, zaujala mnohých, vrátane internetového filmového guru Harryho Knowlesa, ktorý o tom napísal nadšený článok na svoje stránky, zo snímky sa sčasti aj kvôli jeho popularite a odporúčaniu stal hit a z režiséra, mladého hororového zajačika Eliho Rotha, talent.

Mňa osobne nechal chladným mdlý mix vulgarizmov a hŕstky troška nechutnejších scénok (holenie), ale okej.

Eli následne zaujal kontroverzným „slovenským“ Hostelom, na ktorom som sa v kine bavil. Dobrý film to nebol, ale počuť na „dedinskej bratislavskej“ diskotéke Michala Davida...

Nasledoval Hostel 2 (s Milanom Kňažkom) a následne Eli EŠTE užšie spolupracoval so svojim tútorom Tarantinom (hral v Grindhouse: Aute zabijak a v Nehanebných bastardoch, režíroval „fiktívny“ slasher trailer Thanksgiving) a sníval o réžii tínedžerskej komédie (prípadne mizernej kingovky „Mobil“), ale nič z toho nedokázal dotiahnuť do úspešného konca.

Toľko k zdĺhavému úvodu. V roku 2007 začal režisér a scenárista Ti West (*1980) nakrúcať (priamo na DVD) Cabin Fever 2: Spring Fever, no premiéra sa chystá až tento rok. Toto zdržanie, ktoré pre filmy málokedy znamená niečo dobré, spôsobil fakt, že štúdio údajne nebolo spokojné s Westovou prácou a pustilo sa s krvavou slinou do de facto niekoľkoročného prestrihávania. Len nedávno uvoľnilo prvé poriadne fotky aj trailer a obe veci sľubujú neskutočný krvák. S dejom to zrejme bude horšie, ale samozrejme znova v ňom bude otrávená voda a veľa krvavých zvratkov.

Eli prekvapivo ani len neprodukuje.