PREVIEW Bosorák Nicolas
Nezaradený horror
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 18 Január 2010 07:17

Trailer na historický horor s Nicolasom Cageom a Ronom Perlmanom.

O tom, čo so sebou robí oscarový (ZANECHAŤ LAS VEGAS) Cage, sa napísalo veľa. Čo sa stane, ak si dá parochňu, chytí meč a v stredoveku sa dá dokopy s dievčaťom, obvineným z bosoráctva?

To, čo môže tak troška pripomínať sychravo ponuré MENO RUŽE (vrátane Rona Perlmana, ktorý bude podľa všetkého hrať Cageovho kladného druha v boji, čo môže byť super), sa pokojne môže veľmi rýchlo zvrtnúť v nechutný chaotický maglajz (VAN HELSING, VYHÁŇAČ DIABLA: POČIATOK, BLADE 2). Asi by sme nemali súdiť dopredu, ale čo-to sľubuje prítomnosť viacerých nepríjemných faktorov:

Režíruje Dominic Sena, ktorého filmy sú diplomaticky povedané priemerné (KALIFORNIA, 60 SEKÚND, SWORDFISH: OPERÁCIA HACKER, BIELA SMRŤ).

Nakrúcalo sa v európskych lesoch a hájoch, ktoré sú pre Hollywood finančne dostupné, čo o kvalitne finančne zastrešenom projekte veľa nevypovedá. V tomto prípade by ale paradoxne práve európska výprava mohla snímke dodať tú potrebnú, správne „špinavo desivú“ atmosféru...

Naopak, Cage nevyzerá vyložene zle, nekompromisne krvavý trailer tiež nevyzerá tak zle, ako sa čakalo (no to sú mi teda útechy) a mňa osobne dosť zaujíma téma „honu na čarodejnice“. Tak uvidíme, Nicolas. Uvidíme. Ale Kladivo na Čarodejnice 2 to asi nebude.

P.S. V menšej úlohe kardinála sa mihne hororová legenda Christopher Lee.