Rockový Tom
Muzikál
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 18 Jún 2012 04:00

Trailer na komediálny muzikál s Tomom Cruiseom ROCK OF AGES.

Tom sa vrátil na hollywoodske výslnie a najnovšie si do svojej filmografie pripíše komediálny muzikál za 70 miliónov dolárov. Cruise si pod režijným vedením Adama Shankmana (DVANÁSŤ DO TUCTA, HAIRSPRAY, CUMLIKÁTOR) zahrá gigantickú rockovú hviezdu Stacee Jaxxa.

Celé to bohužiaľ vyzerá neprehľadne: napriek dvom trailerom sa stále na 100% nevie, či sa má jednať o komédiu so speváckymi vsuvkami, o horkasté retro v štýle Croweovho kúsku NA POKRAJI SLÁVY alebo o čistý bláznivý komediálny muzikál v štýle Frat Pack. Hoci je film avizovaný ako muzikál, „skutočný“ muzikál by teoreticky mal pozostávať zo scén, v ktorých postavy rozprávajú a zrazu začnú nerealisticky uprostred námestia spievať a tancovať (REBELI Filipa Renča). Tu to zatiaľ vyzerá tak, že by sa spievať malo len na pódiu (v rámci koncertného vystúpenia ústredného hrdinu), čo mne osobne ako muzikál príliš nepripadá... Dokonca nie je jasné ani to, či Cruise stvárni hlavnú rolu, alebo „len“ výraznú podpornú.

V ďalších rolách uvidíme Russella Branda (PENELOPE), Paula Giamattiho (BOKOVKA), Catherine Zeta-Jonesovú (PASCA) a Aleca Baldwina (MERCURY).

Na scenári sa podieľal Justin Theroux (IRON MAN 2), ktorý v minulosti napísal TROPICKÚ BÚRKU, v ktorej Cruise hral filmového producenta.

Film produkuje Tobey Maguire; bývalý Spider-Man sa v posledných rokoch vytratil spred kamery a začal sa sústrediť na produkovanie (25. HODINA, SILA COUNTRY).