Nový Wes Anderson
Melodráma
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 28 Máj 2012 04:00

Trailer na novú zvláštnu komédiu Wesa Andersona s Edwardom Nortonom a Bruceom Willisom MOONRISE KINGDOM.

V zaspatom americkom mestečku 60. rokov 20. storočia sa počas skautského tábora v okolitých lesoch stratia dve zamilované deti, chlapec a dievča. Hľadá ich celé mesto, v čele s miestnym šerifom.

Čo by ste z tejto zápletky urobili? Drámu? Horor? Psychopatický pedofilný triler? Prečo nie – ostatne, šerifa hrá drsný tatko Bruce Willis.

Lenže film MOONRISE KINGDOM režíruje Wes Anderson (*1969) a kto videl jeho TAKÚ ZVLÁŠTNU RODINKU, ŽIVOT POD VODOU a DARJEELING S RUČENÍM OBMEDZENÝM, vie, čo má resp. nemá čakať. Klišé, banality a „klasický“ film určite nie. Trailer to potvrdil: preč sú rozpačité časy Wesovej nepochopiteľnej animovanej odbočky. Toto bude úplne tradičný Wes.

Ak ste fanúšikmi jeho pestrofarebných filmov, môžete sa začať tešiť. Vyzerá to na návrat ku koreňom, vrátane bombastického kastingu. Okrem Willisa a Nortona (o ktorom mám pocit, že si zahral rolu, pôvodne písanú pre režisérovho kamaráta, častého spolupracovníka a dvorného herca Owena Wilsona, ktorého tentoraz bohužiaľ neuvidíme) to budú ešte Tilda Swintonová, Harvey Keitel, Frances McDormandová, Jason Schwartzman a samozrejme Bill Murray.

Ak ste Wesove filmy nevideli, nepriblížim vám ich čudnú, vizuálne (pre)štylizovanú, dojemnú, tragikomickú, bizarnú, svojráznu, experimentátorskú, melancholickú, nostalgickú, krutú, nežnú, poetickú, nerealistickú, surovú (a inú) atmosféru. Lebo to nedokážem. Wes Anderson robí filmy tak, ako nikto iný na svete.