Crew 27
Komiksy
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 31 Máj 2010 06:16

Čo nájdete v novom čísle českého komiksového časopisu Crew?

Do rúk sa mi vďaka Josefovi Blažekovi koncom mája 2010 dostala najnovšia Crew. Krásne vonia a hoci obálka s padajúcim sudcom Dreddom nie je mimoriadna, vnútrajšok ma zaujal.

Okrem úvodníka vás čaká napríklad rozkošná trojstrana „Peanuts“, ktorej hrdinom je aj smoliarsky chlapec Charlie Brown alebo malý pes Snoopy, ktorého určite poznáte, aj ak ste s ním nikdy nič nečítali. Kebyže sa bije Snoopy a Dredd, kto by vyhral?

Z komiksov vás čakajú napríklad FUTURE SHOCKS: POSLEDNÁ VEČERA (o tom, že 2001: Vesmírna odysea, Ježiš bol možno v skutočnosti robot... hamburgeroch... je to za vlasy pritiahnuté, ale možno by som si niekedy rád prečítal prequel), PRÍBEHY Z TELGUUTHU: UHUROS PRÍŠERNÝ (toto sa mi nepáčilo už po kreslenej stránke a príbeh bol na tom ešte horšie - prečo „prekliatu skalu“ obyvatelia meste proste preventívne nezbúrali?), SINISTER A DEXTER: „KLIKAŘ“ (podarený príbeh o jednom úplne nenormálnom šťastlivcovi), TROJITÁ SMRŤ („írsky komiks“) alebo SUDCA DREDD: BOLI STE NABONZOVANÍ! (asi prvý Dredd, ktorý ma bavil, doteraz som sa s ním stretol len v staršej Crew, kde rozhodil na kusy Nožnicovorukého Edwarda, v nešťastnom filme so Stalloneom a viackrát v „Komix Mixe“, no nikdy ma nezaujal).

Vrcholom je krásne farebná TRIEDA SMRTI, Lenkou Šimečkovou nakreslený komiksový scenár Josefa Blažeka, s ktorým vyhral prvé miesto v Crew-súťaži; odmenou bolo nakreslenie a publikovanie komiksu. Atmosférická temná kresba o jednej možno áno možno nie prekliatej triede.