21 Jump Street - film
Komédia
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 05 December 2011 04:00

Trailer na celovečernú verziu kedysi populárneho seriálu 21 JUMP STREET.

Keď som sa v máji 2011 pýtal, či bude celovečerná adaptácia seriálu „21 Jump Street“ (v našich končinách skôr „Jump Street 21“) alebo sa o nej bude hovoriť ďalších 10 rokov, skutočne to s projektom nevyzeralo nádejne. A aha – už začiatkom novembra 2011 sa objavil trailer... ktorý nenechal chladným nikoho, kto na mládežníckom kriminálnom seriáli s Johnnym Deppom vyrastal. Čo ale nutne nemusí byť myslené pozitívne.

Režíruje duo Phil Lord & Chris Miller (animované OBLAČNO, MIESTAMI FAŠÍRKY) a v hlavných rolách uvidíme komika Jonaha Hilla (NABÚCHANÁ) a Channinga Tatuma (G.I. JOE, OROL DEVIATEJ LÉGIE). Pôjde teda predovšetkým o iskriace buddy movie, pričom ale seriál stál na tímovej spolupráci viacčlenného vyšetrovacieho tímu. Nekompromisného šéfa stelesní Ice Cube (ANAKONDA, DUCHOVIA MARSU) a Johnny Depp by údajne mal mať cameo (momentálne ťažko povedať, či ako Tom Hanson alebo úplne iná postava). Ale podľa všetkého naozaj nepôjde o tímovku, ale o „two man show“ Hilla a Tatuma. Nečudo, chalani budú nielen šéfovať hlavným rolám, ale Hill aj napísal scenár a následne film spolu s Tatumom produkoval.

Trailer môže klamať telom, no momentálne sa zdá, že film bude rovnaký, ako on. VÝRAZNE odľahčenejší, ako televízna predloha. Tá síce bola určená 17-ročným divákom, no bola poriadne temná, depresívna a špinavá. Filmové spracovanie vyzerá skôr ako druhý STARSKY A HUTCH.