Vo štvorici po opici 2
Komédia
Napísal Ivan Kučera   
Štvrtok, 28 Apríl 2011 05:55

Trailer na pokračovanie úspešnej komédie VO ŠTVORICI PO OPICI (THE HANGOVER PART II).

V roku 2009 nakrútil Todd Phillips (ROAD TRIP, MLADOSŤ V ŤAHU, STARSKY A HUTCH, ŠKOLA ZVÁDZANIA, DEADLINE) hit VO ŠTVORICI PO OPICI, ktorý sa mal v skutočnosti volať skôr „V trojici po opici“, keďže štvrtý z kamarátov sa objavil len na začiatku a na konci. Práve JEHO ostatne v ťažkom „poopicovom“ stave hľadali po rozsvietenom Las Vegas kamaráti Bradley Cooper, Ed Helms a vychádzajúca hviezda Zach Galifianakis alias „tučný Ježiš“.

Jednoduchý chytľavý dej bol o štyroch kamarátoch, ktorí do Las Vegas odchádzajú osláviť kamarátovu blížiacu sa svadbu. V noci sa ale TAK OPIJÚ A NADROGUJÚ, že si ráno nielenže z noci NIČ nepamätajú, ale jeden z nich chýba a ich hotelová izba, v ktorej sa s duniacou hlavou zobudili, je plná šokujúcich vecí, o ktorých nikto z nich ani len netuší, čo si má myslieť. V šuplíku plače batoľa, na stole kotkodáka sliepka, v garáži parkuje policajné auto (nikto z nich nie je policajt) a v kúpeľni majú tigra.

Príjemne relaxačná snímka vynikala smutným faktom: scenár mal na viac, než nakoniec predviedol. Krátko a stručne: otázka „Čo preboha v kúpeľni robí TIGER?“ je oveľa vtipnejšia, ako odpoveď „V noci sme sa totálne nadrali a ukradli sme ho Mikeovi Tysonovi“.

Voľné pokračovanie bude o tom istom (vrátia sa i mnohé vedľajšie postavičky, istý je „malý ázijský mafián“, ale šepká sa i o opätovnom príchode kontroverzného boxera), akurát sa dej nebude odohrávať v Las Vegas, ale v Thajsku. Jediná ďalšia výraznejšia zmena bude v tom, že „tučný Ježiš“ príde o vlasy. Inak by malo byť všetko po starom, aby sa fanúšikovia neurazili.

So snímkou sa nejaký čas spájalo plánované cameo Mela Gibsona. Keďže ale približne v čase nakrúcania v médiách praskli jeho škandály, štúdio sa rozhodlo neriskovať a vybralo si radšej „menej závadného“ Cooperovho kamaráta z A-TEAMU Liama Neesona. Ten je v posledných rokoch aj tak viac „in“, ako Gibson (BATMAN ZAČÍNA, 96 HODÍN, SÚBOJ TITANOV). Najnovšie správy ale znejú, že Neesonova rolička bola z filmu vystrihnutá... čo znie nelogicky, takže to možno bude len kačica... v traileri každopádne nie je.