Trenčansko-žitkovské čarovanie
Knihy
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 06 Máj 2015 03:00

Reportáž roka! Bol to súboj s časom a nervami, ktorý sa mohol skončiť rozchodom. Čo sa, preboha, stalo v Trenčíne?! Ak sa to chcete dozvedieť, čítajte ďalej! Pikantné! Napínavé! Vzrušujúce! Šokujúce!

Začalo sa to pred rokmi, keď som mal okolo sto blogov (Tronov svet na Atlas, Pennywise na Blogspote, samozrejme dva na SME a tuším tam plávala aj nejaká Belafonte...). Vtedy som spoznal Rižu a začali sme chodiť po výletoch, akciách atď. Boli sme hocikde, od Brna a Pezinka cez Bojnice a ROH až po nočnú trenčiansku autobusovú stanicu. Na nej sme spoznali fúzatého alkoholika Uja Ruma, konkrétne pri ošarpanom stánku s „univerzálnym sortimentom“, do ktorého spadal predovšetkým alkohol. Tak sme si sním dali pár poldeci. Tento nie príliš fajn chlapík mal jednu zásadu. Cez koľajnice prechádzať zásadne opitý. Prekvapivo ho hneď čapli železniční policajti. Ale najväčší výlet sa odohral v roku 2008, keď sme zo zúfalstva (prameniaceho napr. z neschopnosti nájsť si stabilné zamestnanie), pretože zúfalstvo je vždy najhoršie, vyrazili za prácou do britského mesta Leicester. Mesto super, atmosféra jedinečná a nezabudnuteľná a ľudia, ktorých sme tam stretli, kultovo kuriózni. Milionári sa z nás ale každopádne nestali (domov sme si doniesli každý okolo 2000 korún) a po pár mesiacoch sme sa pokorne vrátili domov, vyhlasujúc „milujeme Slovensko“. Neskôr o tom RTVS urobilo reláciu s Martinom Nikodýmom.

Pokračovanie reportáže.

............................................................................................................................

Môj spisovateľský web.

Môj spisovateľský profil na Facebooku.