Kozí ľudia - Tesne pred vydaním
Knihy
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 23 December 2013 02:59

Reklamný článok. Čo, kedy, kde, za koľko, počet strán. Knihu si budú môcť stiahnuť aj českí záujemcovia. Viac info v článku. Obsahuje náhľad obálky.

Názov: Kozí ľudia (Horor o dvoch dejstvách)

Žáner: horor, historický, dráma, triler

Počet strán: 342

Formáty: epub, mobi (pdf nie)

Za koľko: 3 eurá resp. 79 Kč

Napísal: Ivan Kučera

Autor obálky: Tomáš Gál

Kedy: 24. 12. 2013

Kde: Martinus.sk, Martinus.cz, Jrc.cz a časom by mala byť aj na Apple iBookstore. Tu si knižku budú môcť stiahnuť aj českí záujemcovia (ale v slovenčine).

Technická poznámka:

Zajtra budú Kozatci vonku. Predtým, aby ste neboli sklamaní, znechutení, rozčarovaní alebo nahnevaní, chcem napísať zopár riadkov pre tých z vás, ktorí sa tiež pokladajú za počítačové drevo.

Teda, ja sa zasa až za také enormné drevo nepokladám. Ale je pravda, že keď mám sťahovať nejaký program a inštalovať ho, radšej to nechám na priateľku. Inak by hrozilo, že omylom/nechtiac stiahnem niečo, za čo by ma zavreli.

O čo ide.

Ide o to, že Kozatci budú dostupní len ako e-kniha a to vo formátoch mobi a epub.

Nie pdf!

Ja sám som si nikdy e-knihu nestiahol. Stiahol som si ale veľa e-časopisov (Howard, Kobka). Boli v pdf formáte, nemal som s tým žiadny problém a to mám počítač starý cca desať rokov.

Preto ma trocha sklamalo, keď som sa pred niekoľkými desiatkami hodín dozvedel, že Kozatci nebudú dostupní ako pdf. Schválne som si z Martinusu zadarmo stiahol ukážku z e-knihy Dominika Dána, aby som videl, či sa mi bude dať otvoriť.

Nedala.

Našťastie som na to nasadil priateľku, ktorá to hneď vyriešila. Aby ste teda neboli sklamaní (= v utorok si Kozatcov zaplatíte, stiahnete, budete chcieť začať čítať... a ono sa vám to neotvorí), dám vám sem teraz návod. Návod je ale silné slovo, lebo je to v podstate primitívne.

(Ak napriek tomu budete mať otázky/problémy, napíšte mi na Facebook alebo na e-mail Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .)

Opakujem, že sa to týka len tých z vás, ktorí ste doteraz s e-knihami nemali žiadnu skúsenosť. Tí z vás, ktorí ich už X rokov bežne čítajú, nebudú chápať, prečo riešim takéto jednoduché záležitosti.

Takže. Ak si stiahnete e-knihu vo formáte epub a nepôjde vám otvoriť, pravdepodobne sa to vyrieši stiahnutím programu FBReader. Dá sa to urobiť napríklad tu.

Je to zadarmo.

A teraz skúška.

Na Martinuse si nájdite kategóriu e-knihy a stiahnite si tam ľubovoľnú ukážku. Je zadarmo.

Následne otvorte program FBReader a tam kliknete na druhé tlačítko zľava hore (zelené plus) a nájdite stiahnutú ukážku/e-knihu.

Ok?

............................................................................................................................

............................................................................................................................

Kozí ľudia – Pozvanie na román

Kozí ľudia – Dej a postavy

Kozí ľudia – V čom budú iní oproti ostatným románom?

Kozí ľudia – Nadväznosť na Prasa a Kamionistu

Kozí ľudia – Bude dvojka?

Kozí ľudia – Ukážka 1

Kozí ľudia – Ukážka 2

Kozí ľudia – Predposledný článok

Môj profil na Facebooku

............................................................................................................................

E-book Kozí ľudia si slovenskí záujemcovia môžu kúpiť na slovenskom Martinuse a českí na českom Martinuse.