Kozí ľudia - Nadväznosť na Prasa a Kamionistu
Knihy
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 18 November 2013 02:59

Reklamný článok. Ako „Kozí ľudia“ súvisia s mojimi staršími hororovými poviedkami?

„Prasa“ je hororová poviedka, s ktorou som v roku 2011 vyhral Cenu Béla v rámci Ceny Fantázie za najlepšiu hororovú poviedku roka. Uverejnená bola v zborníku Ceny Fantázie. Pojednáva o mladíkovi, ktorý odchádza do lesa spáchať samovraždu liekmi, no je napadnutý ľudožravým prasaťom.

„Kamionista“ je urban legend o šialenom šoférovi, ktorý počas Vianoc obráža nočné pumpy a znásilňuje a zabíja ich dievčenskú obsluhu. Poviedka mi vyšla na pokračovanie v „Kobke“ (teda zatiaľ len jej prvá polovica).

Jeden by povedal, že niečo také predsa nemôže súvisieť s „Kozími ľuďmi“!

Nie je to však 100%-ná pravda...

V „Kozích ľuďoch“ sa mihne policajt Marko Enzechštejn – ktorý bol v oboch poviedkach. Ďalším spojivom je Dávid Krumst – novinár, ktorý napísal článok v epilógu „Kozích ľudí“ čítaný Enzechštejnom. Rovnaký človek písal článok v „Prasati“ (v „Kamionistovi“ nebol).

Môže to znieť zbytočne komplikovane, ale „Kozích ľudí“ si budú môcť bez problémov prečítať aj ľudia, ktorí poviedky nečítali.

Kozí ľudia vyjdú ako e-kniha 24. 12. 2013 za 3 eurá.

............................................................................................................................

Kozí ľudia – Pozvanie na román

Kozí ľudia – Dej a postavy

Kozí ľudia – V čom budú iní oproti ostatným románom?

Môj profil na Facebooku

............................................................................................................................

E-book Kozí ľudia si slovenskí záujemcovia môžu kúpiť na slovenskom Martinuse a českí na českom Martinuse.