Kozí ľudia - V čom budú iní oproti ostatným románom?
Knihy
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 11 November 2013 02:59

Reklamný článok. Bude to také „odlišné“, až to niektorí zrejme neprijmú s odôvodnením, že takto sa príbehy predsa nepíšu.

Román je rozdelený do dvoch dejstiev. Prvé sa odohráva v rokoch 1944/1945, druhé v roku 2009.

Ale na rovnakom území!

Z toho relatívne logicky vyplýva, že druhé dejstvo má úplne iné postavy.

Aj keď...

Kým druhé má jedného hrdinu, prvé je ukazované z pohľadu viacerých postáv (od záporných po kladné, od nacistu po partizána, od netvora po človeka, od dieťaťa po dospelého).

Kým prvé dejstvo je rozprávané v „er“ osobe, druhé v „ich“.

Román má relatívne otvorený koniec, ale chcem zdôrazniť slovo relatívne. Pre mňa je koľkokrát zdanlivo otvorený koniec uzavretejší, ako normálne uzatvorený koniec. Ťažko sa to vysvetľuje, ale verím, že viete, ako to myslím.

Môžem vás ubezpečiť, že taký nie je za účelom dojenia vašich peňaženiek prostredníctvom pokračovania. Viac o svojráznom konci napíšem v jednom z ďalších článkov. Ale opakujem – žiadne trápne dojenie to nie je a hoci koniec pôsobí otvorene, pre mňa je uzavretý. Žiadny sequel, aspoň v najbližších rokoch, nebude. Nemám z neho napísanú ani čiarku. Naopak, nasledujúce dva romány mám skoro hotové, takže máte ďalšiu istotu, že žiadni „Kozí ľudia 2“ tak skoro nebudú a momentálne ma ani nelákajú.

(A samozrejme to žiadne „useknutie uprostred vety“ nie je, niekomu ale naozaj príbeh môže pripadať otvorený.)

Na konci druhej polovici dochádza k zvratu, po ktorom zistíte, že to, čo ste čítali dovtedy, bolo v skutočnosti niečo úplne iné.

Plus je to počiatok môjho univerza Nočnej sovy.

Kozí ľudia vyjdú ako e-kniha 24. 12. 2013 za 3 eurá.

............................................................................................................................

Kozí ľudia – Pozvanie na román

Kozí ľudia – Dej a postavy

Môj profil na Facebooku

............................................................................................................................

E-book Kozí ľudia si slovenskí záujemcovia môžu kúpiť na slovenskom Martinuse a českí na českom Martinuse.