Ďalší Texaský masaker
Hixploitation
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 10 Október 2012 04:00

Trailer na siedmy diel série TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU.

Začalo to v roku 1974, keď Tobe Hooper nakrútil kultový nízkorozpočtový hixploitation TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU, ktorý sa stal (spolu so STRAW DOGS Sama Peckinpaha, Boormanovým VYSLOBODENÍM a kúskom HORY MAJÚ OČI Wesa Cravena) pilierom tohto hororového pod-žánru (o mestských ľuďoch na vidieku krvavo konfrontovanými s tamojším krvilačným kanibalským obyvateľstvom).

V roku 1986 Tobe pridal dvojku, 1990 prišla trojka s Viggom Mortensenom a 1994 bola séria na čas dorazená do predčasného konca strašnou štvorkou s Matthewom McConaugheym a Renée Zellwegerovou.

Za veľký návrat série je pokladaný až remake z produkcie Michaela Baya z roku 2003, ktorý bol prijatý divákmi a snáď aj filmovou kritikou dosť pozitívne na to, aby k nemu tri roky nato Jonathan Liebesman nakrútil prequel. Tento miestami predsa len už troška zbytočne krvavý bitúnok ale nebol prijatý nadšene a následne sa do módy načas dostalo podobné moderné oživovanie starých hororových zabijakov (remake Freda Kruegera, remake Jasona Voorheesa, remake Stopára). Producenti však mali Leatherfacea s jeho motorovou pílou stále na muške a tento rok nám predstavia v poradí už siedmu texaskú masakru.

Celé to vyzerá príjemne neambiciózne; od neznámych tvorcov (najslávnejšou tvárou je neznámy režisér John Luessenhop - GANGSTRI s Mattom Dillonom) po rozpočet údajne ani nie 10 miliónov dolárov.