Zeleno-krvavé peklo
Hixploitation
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 05 Máj 2014 03:00

Trailer na kanibalský zážitok Eliho Rotha.

Každý, kto sa zaujíma o horory, pozná KANIBALOV a Rotha, takže keď režisér HOSTELOV a CABIN FEVER vyhlásil, že za 6 miliónov dolárov pripraví exploatačný horor o americkej výprave v juhoamerickej džungli, bolo jasné, že sa pokúsi prepísať hororovú históriu.

Môže to vyzerať ako blbosť. Koho v roku 2014 zaujímajú kanibalské krváky?! Na to predsa boli experti Taliani v 70-tych a 80-tych rokoch 20. storočia a to už je naozaj dosť dávno. Ale koho to trápi?! Ja osobne som nikdy nebol fanúšikom podobných jatiek, páčili sa mi len KANIBALI a to je asi tak všetko. Napriek tomu sa na Rothov príspevok do pod-žánru teším. Pritom jeho jedinou známou tvárou je Daryn Sabara, bývalá detská hviezdička z Rodriguezovej rodinnej série SPY KIDS.

Hoci to môže znieť neuveriteľne, Eli svoj posledný celovečerný film, HOSTEL 2, nakrútil už v pradávnom roku 2007. Odvtedy režíroval len zopár kraťasov, hral vo filmoch Quentina Tarantina a Alexandrea Ajau a produkoval/písal horory iných režisérov (POSLEDNÉ VYMETANIE DIABLA, AFTERSHOCK).