PREVIEW Pach krvi trojka
Hixploitation
Napísal Ivan Kučera   
Piatok, 25 September 2009 06:21

Rok 2003. Pach krvi Roba Schmidta. Rok 2007. Pach krvi 2 Joea Lyncha. Rok 2009. Pach krvi 3. Máme tu novú hororovú sériu, alebo nebodaj skončí iba pri trojke? Dobrú chuť.

Wrong Turn 3: Left For Dead pojednáva o skupine väzňov, prevážaných úzkymi cestičkami Západnej Virgínie. Keďže sa v tunajších pekelne atmosférických lesoch odohrávali obidva predchádzajúce diely (a nejednalo sa o romantické komédie), transport zhavaruje a preživší si uvedomia, že v base by im bolo lepšie.

Keďže hororom pristanú mladé ženy s veľkými prsiami, tvorcovia (v čele s režisérom Declanom O´Brienom - televízne horory Monster Ark a Kyklop) do deja zakomponovali dievča v o dve čísla menšom bielom tielku, na ktorého látke sa pôsobivo vyníma krv, ďalšia obľúbená žánrová ingrediencia. Slečna sa pridá k väzňom a to môže byť zaujímavá kombinácia (Zlo bude mať konečne rovnocenných súperov v podobe ostrieľaných hrdlorezov, ktorých nejaká pretrhnutá krčná tepna nerozhodí), troška pripomínajúca Votrelca 3.

Od Pachu krvi 3 nikto nečaká zázrak ani udalosť. Ostatne, je, podobne ako dvojka, určený rovno na DVD. Mohlo by sa však jednať o poctivé žánrové remeslo s odťatými končatinami.