Traja 3D mušketieri
Historický film
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 20 Apríl 2011 05:00

Trailer na novú hollywoodsku verziu klasických Dumasových TROCH MUŠKETIEROV (THE THREE MUSKETEERS) od režiséra RESIDENT EVILOV.

Mne osobne Paul W.S. Anderson (MORTAL KOMBAT, HORIZONT UDALOSTI) sedí: žiadny zázrak, ale keď dôjde na akciu, baví ma. Jeho štvrtý RESIDENT EVIL: AFTERLIFE sa mi dokonca páčil viac, ako Cameronov mizerný AVATAR.

Najnovšie Paul režíroval novú verziu Dumasovho slávneho románu o troch mušketieroch, ktorí boli v skutočnosti štyria. Notoricky známy dej o vernosti, odvahe a zlých panovníkoch, zrejme poznajú aj diváci, ktorí si myslia, že Dumas je názov nového albumu Roba Zombieho.

Vyjadrovať sa k prístupu, ktorý k historicky vážnej látke Anderson zvolil, je zbytočné: šialený trailer povie všetko. Mňa osobne to neuráža (knihu som nečítal, Dumasovho „Grófa Monte Christo“ ale pokladám za geniálne dielo). Je mi to totiž totálne fuk: to, čo Hollywood robí s Dumasovými dielami je tak nevkusné, že sa na to už možno ani nedá hnevať (naivný MUŽ SO ŽELEZNOU MASKOU s DiCapriom, zverstvo GRÓF MONTE CHRISTO s Caviezelom).

V zápornej úlohe sa objaví v sukni saltá robiaca Milla Jovovichová, mušketierov stvárnia Logan Lerman (ktorý si za PERCYHO JACKSONA: ZLODEJA BLESKU druhú šancu nezaslúžil), Matthew Macfadyen (PÝCHA A PREDSUDOK s Keirou), Luke Evans (SÚBOJ TITANOV) a Ray Stevenson (KRÁĽ ARTUŠ). V ďalších rolách okrem režisérovej manželky Jovovichovej uvidíme Orlanda Bloom, Christopha Waltza, Madsa Mikkelsena a Tila Schweigera.