Rozprávkar Scorsese
Fantasy
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 18 Október 2011 04:00

Trailer na rodinné 3d dobrodružstvo Martina Scorseseho HUGO.

Malý Hugo (Asa Butterfield - VLKOLAK) stratil oboch rodičov. Teraz žije na mimoriadne frekventovanej železničnej stanici. Či skôr, prežíva – a ukrýva sa. Stretáva kuriózne postavičky, priateľov, spojencov i nepriateľov. Asi najvýraznejším spomedzi posledných je „železničný policajt“ (Sacha Baron Cohen – BORAT, BRUNO, SWEENEY TODD: ČERTOVSKÝ HOLIČ Z FLEET STREET), ktorý ho neustále naháňa, no chlapec mu neustále uteká s pomocou svojej nezbednej rovesníčky (Chloe Moretzová – 500 DNÍ SO SUMMER, KICK-ASS). Rušná železničná stanica začiatku 20. storočia, je plná magickej atmosféry...

HUGO vznikol na motívy knihy Briana Selznicka, ktorú zadaptoval John Logan (GLADIÁTOR, POSLEDNÝ SAMURAJ, LETEC, RANGO). 3D rozprávku nakrútila žijúca legenda americkej kinematografie Martin Scorsese (ZÚRIACI BÝK, FARBA PEŇAZÍ, POSLEDNÉ POKUŠENIE KRISTA, ŠPINAVÉ ULICE, TAXIKÁR, MYS HRÔZY, MAFIÁNI, KASÍNO, DOTYK SMRTI, GAGY NEW YORKU, PREKLIATY OSTROV).

Je prekvapujúce, že sa držiteľ Oscara (za kriminálku NA DRUHEJ STRANE) skutočne dal na rodinné, hravé a nezbedné dobrodružstvo. V dospelých rolách uvidíme Judea Lawa, Bena Kingsleyho alebo Christophera Lee.

Aby nebolo prekvapení málo, film produkuje Johnny Depp. Ten sa mal v snímke pôvodne aj objaviť, nakoniec ale podľa všetkého prenechal miesto iným. Cameo alebo trojminútová za dva dni nakrútená rolička ale vylúčené nie je: aj film, v ktorom sú iba tri minúty Deppa, sa určite predá lepšie, ako film, ktorý len produkuje.