Hobit - Výprava pokračuje
Fantasy
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 25 Jún 2013 04:00

Trailer na druhého HOBITA. Vráti sa Aragorn?

Prvý HOBIT už (logicky...) nebol takým fenomenálnym šokom, ako SPOLOČENSTVO PRSTEŇA v roku 2001, ale nakoniec sa jednalo o fajn záležitosť, na ktorej boli paradoxne najhoršie z knihy otrocky prevzaté pasáže. Akonáhle ale Jackson popustil uzdu fantázii, získalo to na rýchlosti.

Záver bol samozrejme dokorán otvorený, pretože Bilbo, Gandalf a skupinka odvážnych trpaslíkov sa ešte ani zďaleka nedostali do nebezpečného cieľa svojej nebezpečnej púte – do ich niekdajšieho mesta, dnes ale ovládaného drakom.

Tento december uvidíme druhú, teda prostrednú, časť THE HOBBIT: THE DESOLATION OF SMAUG. Trailer sľubuje okrem starých známych postáv (Bilbo Martina Freemana, Gandalf Iana McKellena, Thorin Richarda Armitagea, Gloch Andyho Serkisa) aj nové. Konkrétne bojovníčku Tauriel v podaní Evangeline Lillyovej z „Nezvestných“ a odvážneho ľudského bojovníka s príchuťou Aragorna, tentokrát ale s menom Bard a v podaní Lukea Evansa (VOJNA BOHOV, RÝCHLO A ZBESILO 6). Z nových atrakcií by sme sa mali dočkať vodného mesta a konečne už aj draka.

Staronovou postavou bude hrdinský elf Legolas v podaní Orlanda Blooma. Trailer samozrejme môže klamať a zavádzať, ale podľa všetkého sa naozaj splnia Jacksonove a Orlandove slová o tom, že to v skutočnosti nebude cameo, ale pomerne veľká podporná rola. A nie, „skutočného“ Aragorna by sme sa vraj nemali dočkať ani teraz (a možno ani v závere trilógie).